İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » HDP Nusaybin’deki olaylara ilişkin: “Nusaybin’de yeni bir Cizre yaşanıyor”

HDP Nusaybin’deki olaylara ilişkin: “Nusaybin’de yeni bir Cizre yaşanıyor”

  Antalya Sokakları- Nusaybin  Xerabê Bava köyünden haber alınamaması ve köyden yansıyan şiddet haberlerine ilişkin HDP Antalya basın toplantısı gerçekleştirdi. Parti binasında yapılan basın toplantısında Songül Şarklı “Nusaybin’de yeni bir Cizre yaşanıyor” ifadelerinde bulundu.

  img_0827

  img_0833Parti binasında gerçekleşen basın toplantısında HDP Antalya İl Eş Başkanı Songül Şarklı, Nusaybin’e bağlı Xerabê Bava köyünden haber alınamadığını ve köyden dışarıya hiç kimsenin çıkarılmadığını belirtti. Songül Şarklı,”Milli Savunma Bakanı’na soruyoruz. Köyden çıkmak isteyenlere neden izin verilmemektedir. Unutulmamalıdır ki Cizre toplum belleğine kazınmıştır. Nusaybin’de yeni bir Cizre yaşanıyor” ifadelerinde bulundu.

  “BUNA DUR DEMEK BU COĞRAFYADA YAŞAYAN TÜM HALKLARIN İNSANİ SORUMLULUĞUDUR”
  AKP’li Mardin Milletvekillerini göreve çağıran Songül Şarklı, vicdanı olan herkesi Nusaybin’de yaşananlar için dayanışmaya çağırdı.

  Son olarak Songül Şarklı, “Kürtlerin yaşadığı kentlerde toplu katliamlar yaşanabilir, insani duyarlılığımızı yitirmeden yaşam hakkının kutsallığı temelinde ses çıkartmalıyız. Tekçi zihniyetin ülkenin tamamını  tehlikeye sürüklemesine fırsat vermeyelim” dedi.

  da