İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » İmrak hakkındaki isimsiz mektup iddianamenin dayanağı oldu

İmrak hakkındaki isimsiz mektup iddianamenin dayanağı oldu

  Antalya- Antalya’da 14 Şubat 2016 tarihinde gazetecilik yaptığı için tutuklanan Feyyaz İmrak hakkında emniyete gönderilen isimsiz mektup savcı iddianamesinin dayanağı oldu, soruşturma başlatıldı. Söz konusu olan isimsiz mektupta “Kolay gelsin sevgili devlet büyüklerim, bu şahıs DİHA muhabiri” denilerek hakkında işlem yapılması gerektiği ifade ediliyor. İsimsiz mektubu dikkate alan savcı Öztürk, İmrak hakkında “örgüt üyeliği”nden soruşturma başlattı.

  İSİMSİZ MEKTUP İDDİANAME DAYANAĞI OLDU
  Savcı iddianamesinde İmrak hakkında bilinmeyen bir mail adresi üzerinden Antalya Emniyet Müdürlüğü Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğüne gönderilen ihbar mektubu üzerine soruşturmanın başlatıldığı, söz konusu ihbar metninin de “Kolay gelsin sevgili devlet büyüklerim bu şahıs DİHA muhabiri olduğunu ve Antalya’da olduğunu beyan ediyor. Zaten internetten araştırdım teröristlerin sitesinde de teyitli bu şahıs. Antalya’da istihbarat polislerinin çok kolay bulabileceğine inanıyorum. Cumhurbaşkanı ve T.C. Devletine hakaretler ediyor. Lütfen işlem yapın ADI FEYYAZ İMRAK DİHA MUHABİRİ TWEETER ADRESİ @Imrakfeyyaz.” İfadeleri bulunuyor.

  DİHA Antalya muhaberi Feyyaz İmrak’ın de aralarında ulunduğu 14 öğrenci hakkında Cumhuriyet Savcısı Gündoğan Öztürk tarafından “Örgüt üyesi olmak, örgüt propagandası yapmak ve Kanuna Aykırı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Düzenleyip Yönetmek” suçlamaları ile yürütülen soruşturmanın iddianamesi hazırlandı. İmrak ile birlikte 8 öğrencinin tutuklu, 6 öğrencinin ise tutuksuz yargılandığı iddianame, Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. İmrak’a “Örgüt üyesi olmak” ve “Örgüt propagandası yapmak” suçlamaları ile 11 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasının istendiği davanın ilk duruşması 28 Ağustos’ta görülecek.

  Kaynak: DİHA

  Etiketler: