İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Karayalçın Antalya’da konuştu: 6 ay sonra rejim karara bağlanacak

Karayalçın Antalya’da konuştu: 6 ay sonra rejim karara bağlanacak

  Antalya – CHP Kepez İlçe Gençlik Örgütü, Erdal İnönü’nün ölümünün 9’uncu yılında ‘CHP nasıl kazanır, yeni örgütlenme modeli’ adında Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde söyleşi düzenledi. Söyleşiye konuşmacı olarak katılan eski Başbakan Yardımcılarından CHP’li Murat Karayalçın, Erdal İnönü’nün toplumun birçok kesimi tarafından çok sevildiğini söyledi. Erdal İnönü’nün güçlü bir mantığının olduğunu ifade eden Karayalçın, İnönü’nün sorunların çözümlerine hayran kaldığını kaydetti.

  ‘6 AY SONRA REFERANDUM OLACAK’
  Türkiye’nin 93 yıllık tarihinin en zor döneminde olduğunu dile getiren Karayalçın, “Gündem sürekli ve köklü bir biçimde değişmekte, çünkü yeni gelen her konu çok güçlü ve sarsıcı. Türkiye tarihinin en kritik dönemindedir.Cumhurbaşkanı devletin sıfırdan başlayarak yeniden inşa edileceğini söyledi. Bu açıklama devletin çöktüğünün açık göstergesi. Önümüzdeki birkaç ay bundan sonraki yaşamda çok önemli. CHP böyle bir dönemde özel bir sorumluluk taşıması gerekiyor. CHP’nin gelecek kuşaklara bir sorumluluğu vardır. Bu sorumluluğunu yerine getirebilmesi için, bunu siyasi bir iddia olarak söylüyorum, örgütlenme yapısını değiştirmesi gerekiyor” diye konuştu.

  14358964_1630147677282339_4079341970665391875_n“HALK TİPİ ÖRGÜTLENME MODELİNE GEÇİLMELİDİR”
  CHP’nin bugünkü örgütlenme yapısını devam ettirerek iktidar seçeneği haline gelemeyeceğini vurgulayan Karayalçın, yeni bir yapıya ihtiyaç duyulduğunu söyledi. CHP’nin mevcut yapısının Türkiye devleti gibi örgütlendiğini anlatan Karayalçın, şöyle devam etti: “Dikine hiyerarşik bir yapıdan bahsediyorum. Bu yapıyla yüzde 25 oy oranıyla geleceğimiz yerdeyiz. CHP’de sorun, yapı sorunudur. Yapı değişmeli ki CHP sıçramayı yapabilmelidir. CHP, yüzde 30 psikoloji eşiğini geçebilmesi için halk tipi örgütlenme modeline geçmelidir. Bu Parti Meclisi (PM) yapısı değişmelidir. PM parti tüzüğünü yerine getiremiyor. PM, kostüm ve dekor halindedir.”

   

  Etiketler: