İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KENT » Giriş yasağı kalkan Antalya’ya akın var

Giriş yasağı kalkan Antalya’ya akın var

  Antalya – 7 ilde şehirlerarası giriş çıkış sınırlandırmasının kaldırıldığının açıklamasının ardından Antalya kent merkezi giriş ve çıkışlarında büyük yoğunluk oluştu.

  Şehrin giriş ve çıkışlarında araçlar kontrol edildi, araçta bulunanların ateşleri ölçüldü.

  Gece yarısından itibaren giriş çıkışlarında yoğunluğun yaşandığı Antalya’ya hava, kara ve deniz yoluyla yapılacak giriş/çıkış kısıtlaması tamamen kaldırılmış durumda.

  Kısıtlamanın sürdüğü 24 ilden birinden gelen ve seyahat izin belgeleri olmayanların kente girişine ise ikametgahı Antalya’da değilse izin verilmiyor.

  Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise sosyal medya hesabından kısıtlamanın kalkması ile ilgili açıklama yaptı. Kısıtlamanın sürdüğü 24 ilden S Belgesi olmadan gelenler hakkında idari işlem yapılacağını söyleyen Karaloğlu, “Sevgili Antalyalılar; Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Seyahat kısıtlaması olan 30 büyükşehrimizin 7’sinde, bu gece 24.00’ten itibaren kısıtlamalar kaldırıldı. Korona mücadelemizdeki pozitif durum dolayısıyla, bu yedi şehir arasında Antalya’mız da var. Bugün 24.00’den itibaren şehrimize seyahat kısıtı devam eden 24 vilayetten S Belgesi olmadan gelenler, kontrol noktalarımızda tespit edilirse, haklarında idari işlem yapılacak ve şehre sokulmadan geri gönderileceklerdir” dedi.

  Öte yandan Antalya’nın şehirler arası otobüs terminalinde hareketlilik başladı. Yolculuk yapmak isteyen vatandaşlar, terminalin güvenlik noktalarından geçip bilet gişelerine gelerek, izin verilen illere seyahat için bilet aldı. Otobüs terminali girişinde oluşturulan polis kontrol noktasında yine tüm vatandaşlar sağlık ve güvenlik kontrolünden geçirilerek içeri alındı. Terminalde sosyal mesafe kuralının da uygulandığı görüldü. Seyahat kısıtlamasının 15 gün uzatıldığı 24 ilden birine seyahat etmek isteyen vatandaşlar ise yine terminal içinde yer alan izin komisyonuna başvurup gerekli evrakı sunarak izin alabildi.

  Etiketler: