İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KENT » Taburcu olan anne Ayla Acar Buse’nin arama çalışmasında

Taburcu olan anne Ayla Acar Buse’nin arama çalışmasında

    Antalya’da yaşanan hortum felaketinde kaybolan üniversite öğrencisi Buse Acar’ın annesi Ayla Acar, taburcu olduktan sonra arama çalışmalarının olduğu bölgeye gitti.

    Antalya Sokakları- Antalya’da yaşanan hortum felaketinde kaybolan üniversite öğrencisi Buse Acar’ın annesi Ayla Acar, taburcu olduktan sonra arama çalışmalarının olduğu bölgeye gitti.

    Sabahın erken saatlerinde Çamyuva Mahallesi sahiline gelen farklı kurumlara mensup arama kurtarma sualtı birimleri, birlikte dalış yaparak kaybolan üniversite öğrencisini aramaya başladı. 24 Ocak tarihinde yaşanan hortumda dereye sürüklenen aracın içinden son anda vatandaşlar tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırılan anne Ayla Acar, taburcu olduktan sonra ilk kez arama çalışmalarının olduğu yere gitti, tam olarak iyileşmediği için boynunda boyunluk bulunan anne, çalışmaları eşi Ahmet Acar ile birlikte bir aracın içinden izledi.

    On birinci gününde olan arama çalışmaları, ekiplerin iki bölüme ayrılarak sabahtan öğlene kadar bir bölümünde, öğleden akşama kadar diğer bölümünde araştırma yapacağı öğrenildi. Bu işbirliği ve ortak koordinasyon sayesinde Buse’yi denizde arama çalışmalarının daha yoğun, aralıksız ve verimli şekilde yapılabileceği belirtiliyor.

    Kaynak: Ajanslar