İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KENT » Kepez’de CHP ile İyi Parti ortak aday çıkaracak

Kepez’de CHP ile İyi Parti ortak aday çıkaracak

    CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul yaptığı açıklamada, İYİ Parti ile Kepez için ortak bir aday çıkaracaklarını açıkladı.

    Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, kadın ve gençlik kolları başkanı ile birlikte Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi için aday gösterilen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e tam destek verdiklerini belirten Kumbul, parti içi görüş ayrılığı iddialarına da tepki gösterdi. Ahmet Kumbul, Kepez ilçesi için belirlenecek olan adayın, İyi Parti’nin kabul ettiği bir ortak bir aday olacağını söyledi.

    KEPEZ’DE İYİ PARTİ İLE ORTAK ADAY

    Kepez ilçesi konusunda İyi Parti ile sürdürülen görüşmelerin dün tamamlandığını da söyleyen CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Kepezde son görüşmeler yapıldı. Bildiğim kadarıyla görüşmeler tamamlandı. Bugün kapalı grup toplantısı olduğu için vekillerimize ve genel başkan yardımcılarımıza ulaşamadım. Gece geç saatlere kadar görüşmeler tamamlandı. Dün son görüşme yapıldı. Dün ittifak görüşmeleri bitmiş olabilir. Bugün net sonucu kapalı grup toplantısından sonra alırız. Bize en son verilen bilgi, Kepez’de bir sıkıntı olmadığı, diğer ilçelerde de çok küçük sorunlar kaldı. Bize ulaşan bilgi, eğer ittifakta daha sonra bir sıkıntı yaşanmadıysa Cumhuriyet Halk Partisi adayı ile Kepez’de devam edeceğiz. Özellikle Kepez’de İyi Parti’nin de talebi vardı, bizimde. Kepez’de mutlaka ortak bir aday çıkacak. Diğer ilçelerde partiler kendi adaylarını belirlediler ama Kepez’de beraber oturup adayı beraber belirleyeceğiz. Belki de genel merkezler arası görüşülüp bizlerin de fikri alınarak Kepez adayı belli olacak. Kepez’de CHP’nin adayı olacak ama İyi Parti’nin de istediği aday olacak ” diye konuştu.

    Etiketler: