İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Kılıçdaroğlu’nun saldıraya uğraması 81 ilde eşzamanlı protesto edildi

Kılıçdaroğlu’nun saldıraya uğraması 81 ilde eşzamanlı protesto edildi

  CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Çubuk’ta maruz kaldığı faşist saldırıya karşı 81 ilde eş zamanlı olarak sokağa çıktı.

  Antalya Sokakları- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da asker cenazesinde maruz kaldığı linç girişimine karşı tepkiler büyüyor. CHP il ve ilçe örgütleri Kılıçtaroğlu’nun saldırıya uğramasınıı 81 ilde eşzamanlı olarak protesto etti.

  Antalyalılar linç girişimini, CHP Antalya İl yönetiminin çağrısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak protesto etti.

  CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul yaptığı açıklamada, saldırıyı “Protesto değil, organize bir eylem” şeklinde ifade ederken alandan sık sık “Soylu istifa” sloganı yükseldi.

  CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırının aynı zamanda cenazesinde bulunduğu Yener Kırıkçı ve ailesine saygısızlık olduğunu da belirtti.

  Ahmet Kumbul, saldırının nedenlerine ve azmettiricilerine işaret ettiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  Ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanında şehidimiz Yener KIRIKÇI’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

  PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM
  Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.


  SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR
  Bu saldırının azmettiricileri bellidir: Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu Ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘’ İKİ BÜYÜK ESERİNDEN BİRİ ‘’ dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağıza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısın hazırlayanlar onlardır.

  AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKÂRLARI
  Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

   TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ
  Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. ‘’GÜN KIZGIN DEMİRİ SOĞUTMA GÜNÜYSE’ ’herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

  ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR
  Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

   MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NIN BAHSETTİĞİ ’’ MESAJ ‘’ NEDİR
  Bu arada Milli Savunma Bakanına da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘’ O evi yakın’’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘’ mesajlarınızı verdiniz ‘’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.

  Etiketler: