İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KÜLTÜR-SANAT » Grup Yorum’a destek konseri engellendi

Grup Yorum’a destek konseri engellendi

  Antalya Sokakları – Konserleri yasaklanan, üyeleri ölüm orucunda olan Grup Yorum’a destek için 15 Şubat Pazar günü Muratpaşa Kent Meydanı’nda düzenlenmesi planlanan konser Antalya Valiliği tarafından engellendi.

  Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, planlanan konserin engellenmesine yönelik yaptığı açıklamada “Ülkemizde yaşanan tüm adaletsizliklere karşı çıkan, hukuku egemenlerin ve iktidarın sopası olmaktan çıkarılmasını savunan bizler Grup Yorum ile dayanışmak, onların sesini kamuoyuyla paylaşmak için 15 Şubat 2020’de Muratpaşa Kent Meydanı’nda düzenleyeceğimiz basın açıklaması ve müzik dinletisi Antalya Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü tarafından engellenmiştir.” denildi.

  SESSİZ KALMAYACAĞIZ

  Açıklama “Biz hiçbir insanımızın hele hele Grup Yorum ve ÇHD üyesi arkadaşlarımızın ölüme gönderilmesine sessiz kalmayacağız, ileriki günlerde gerekli girişimlerde bulunarak onların sesine ses olup çığlıklarını halkımıza duyuracağız.
  Grup Yorum’dan bir alıntıyla basın açıklamamızı bitiriyoruz:
  “…
  tek insan ne yapabilir sinip gizlenmekten başka?
  yaşayan en yüce güç, en aşılmaz barikat
  halkın örgütüdür …”
  Halkımızı dayanışmaya, sessiz kalmamaya çağırıyor; bu zulüm ve saltanat düzeninin halkın örgütlülüğü ile ortadan kalkacağına inanıyoruz.” şeklinde sonlandırıldı