İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KÜLTÜR-SANAT » Sanatseverler festivalde buluştu: Taj Express herkesi büyüledi

Sanatseverler festivalde buluştu: Taj Express herkesi büyüledi

  Antalya- Antalya 7. Uluslarası Tiyatro Festivali kapılarını açtı. Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki festival açılışına birçok sanatsever buluştu. Festivalin açılışında konuşan  Devlet Tiyatroları Genel Müdürü  Nejat Birecik, sanatın ve tiyatronun birleştirici gücüne inanarak 7 yıldır Antalyalı sanatseverleri festival heyecanıyla buluşturduklarını belirtti.

  Antalya’nın yalnızca deniz ve yeşiliyle değil, uluslararası organizasyonlarıyla da  Türkiye’nin adını ve gücünü taçlandırdığını kaydeden  Birecik, “Bu şehre belki de en çok festival yakışıyor. Biz de bu sene festivalimizde yerli oyunların yanı sıra  Hindistan,  Ukrayna,  İspanya,  Fransa ve  Almanya’nın seçkin tiyatro ekiplerini ağırlıyoruz.  Akdeniz iklimine yakışan samimi ve sıcak bir atmosfer içinde tiyatro izleme keyfini seyircimizle paylaşıyoruz.” dedi.

  TİYATRO2

  BOLLWOOD MÜZİKALİ HERKESİ ETKİLEDİ
  Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü  Selim Gürata, ise dünyanın tiyatrosunun, tiyatronun doğduğu bu topraklarda can bulduğunu, festivali her yıl daha da zenginleştirerek sanatseverlerle buluşturmaya devam edeceklerini aktardı.

  Açılışta daha sonra  Hindistan’dan Taj Express grubunun komedi, gerilim, aşk, aksiyon gibi renkli öğelerini barındıran “Bollywood Müzikali” sergilendi.
  Bollywood sinemasının kendine has öyküleri ve danslarından esinlenerek hazırlanan müzikal, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

  TİYATRO

  Beş ayrı atölye çalışmasının da gerçekleştirileceği festivalde;  İstanbul Devlet Tiyatrosu “Erkek Arkadaş ve Cehennem”,  Adana Devlet Tiyatrosu “Macun Hokkası”,  Ankara Devlet Tiyatrosu “Teneke”, Nikolayev Akademik Rus Dram Tiyatrosu ( Ukrayna) “Müfettiş”, Yllana ( İspanya) “Simsarlar”, Familie Flöz ( Almanya) “Hotel Paradiso”,  Van Devlet Tiyatrosu “Albayın Karası”, Theatre Fools and Feathers ( Fransa) “İki Kafadarın Trajikomik Hikayesi” ve  Antalya Devlet Tiyatrosu “Nasrettin Hoca, Bir Gün…” oyunlarını sergileyecek.

  Kaynak: IHA