İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Kurşunlu'da ağaç kesimine tepki

Kurşunlu'da ağaç kesimine tepki

  ANTALYA – Kurşunlu bölgesindeki ağaçların kesilmesi üzerine Aksu Kent Konseyi ve Aksu Muhtarlar Derneği harekete geçti

  Kurşunlu bölgesindeki ağaçların kesilmesi üzerine Aksu Kent Konseyi ve Aksu Muhtarlar Derneği harekete geçti. Aksu Kent Konseyi başkanı Turhan Şahin yetkililere, Kurşunlu Köyü Çamlık Mevkii, Murtuna Mahallesi, Dikilitaş, Yurtpınar Mahallesi Hacışaliler Mevkiinde Orman Bölge Müdürlüğü’nün ağaç kesimi yapacağını öğrendiklerini ifade ederek, “Ağaçların kesilmemesini bölge halkı da onaylamakta. Ayrıca bölge sel bölgesi, ağaçlar kesilirse sel felaketleri yaşanabilir. 2011 yılında dolu afeti yaşandığında bin dönüm düz kesim yapılmıştı. Yerine dikilen çam fidanlarının tekrar doluya maruz kalarak yarıdan fazlası kurudu ve kırıldı. Kalanlar da bakımsızlıktan otların arasında gözükmemekte” dedi.

  ÇEVRECİ DERNEKLERE ÇAĞRI
  Muhtarlar Derneği Başkanı (aynı zamanda Kent Konseyi 2B Grubu Bşk) İbrahim Ekici ise “Asla ve asla ağaçlarımızın kesilmesine izin vermeyeceğiz. Burası Turizm Bölgesi, Kurşunlu Şelalesi ve Antik Şehir Perge’nin arasında kalan bölgedir. Doğanın korunmasıyla alakalı tüm dernek ve vakıfları göreve davet ediyoruz.” dedi.

  kurşunlu tepki
  EYLEM KAPIDA
  Tüm bunlara karşılık Ağaçlandırma Müdürü Mustafa Ayaz gerekli çalışmaların yapıldığını ve ağaçların kesileceğini dile getirdi. Bu sözlerin ardından ise Turan Şahin şanslarını ikinci kez deneyeceklerini ve katliama engel olmak için gerekirse eylem yapacaklarını açıkladı.(03.11.2013)

  Etiketler: