İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » GENÇLİK » LİSE » Liselilerin direnişine Antalya’dan yedi bildiri

Liselilerin direnişine Antalya’dan yedi bildiri

  Antalya Sokakları- İstanbul Erkek Lisesi’nin mezuniyet töreninde okul müdürünün protesto edilmesiyle başlayan ve 13. gününde 63 bildiriyle desteklenen liselilerin direnişine Antalya’dan da destek geldi. Antalya Lisesi, Çağlayan Anadolu Lisesi, Metin Çiviler Anadolu Lisesi, Kepez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi; Alanya’dan, Abdurrahman Alaattinoğlu Anadolu, Lisesi Şehit Ümid Sercan Anadolu Lisesi, Rıfat Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri bildiri yayınlayarak liselerdeki direnişi büyüteceklerini duyurdular.

  BU KARANLIK SİSTEME KARŞI ÇIKIYORUZ
  Antalya Lisesi Öğrencileri ‘Baskıya karşı birlikte mücadele ediyoruz’ başlıklı bildiride baskı ve sindirmeye karşı verilen mücadeleyi desteklediklerini duyurdu. Öğrenciler yayımladıkları bildiride “Bizler, karanlığa, baskıya ve okulları cezaevi haline getiren bu karanlık sisteme karşı çıkıyoruz” ifadelerini kullandı.

  “AKP’NİN ZİHNİYETİNE DİRENECEĞİZ”
  Çağlayan Anadolu Lisesi öğrencileri yayımladıkları bildiride İstanbul Erkek Lisesi’nde başlayan ve tüm Türkiye’de giderek yayılan direnişi selamladı. Cinsiyetçi, homofobik, militarist ve paralı eğitim sistemine karşı mücadele edeceklerini vurgulayan öğrenciler, liselerin sistem çarkına dönüştürüldüğünü, AKP’nin liselerde kendi zihniyetlerini yaratmak istediğini ifade etti. Gerici zihniyete karşı direneceklerini belirten liseliler destek ve dayanışma çağrısı yaptı.

  Metin Çiviler Anadolu Lisesi öğrencileri, okul müdürlerinin bir yıl önce değiştirildiğini, yerine yandaş müdür getirildiğini ifade ederek, “Bizler idarecilerin kimden güç aldığını biliyoruz. Ancak siz de bilmelisiniz ki sizler bir avuç, bizler milyonlarız. Selam olsun liselerdeki direnişi büyütenlere”

  Etiketler: