İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » EMEK » Mardan Otel’de iş bırakma eylemi devam ediyor

Mardan Otel’de iş bırakma eylemi devam ediyor

  Antalya- Mardan Place Otel’deki iş bırakma eylemi 4. gününde devam ediyor. Mayıs ayından bu yana 160 işçi, ücretlerini almadıkları için iş bırakma eylemi başlattı.

  Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu, otel çıkışında işçileri ziyaret etti. Mustafa Yahyaoğlu, ücretlerinin verilmemesi nedeniyle 160 işçinin işi durdurarak çalışmama kararı aldığını söyledi. Yasal haklarını ararken yasa dışı duruma düşmemeleri için işçilere haklarını anlattıklarını aktaran Yahyaoğlu, işçilerin içerde bir alanda oturarak eylem yaptıklarını aktardı.

  OTEL DOLU, İŞÇİLERE VERİLMİYOR

  Otel dolu olmasına rağmen işçilerin parasının ödenmediğinin altını çizen Yahyaoğlu, çalışmayan işçilerin yerine ekstra işçilerin günübirlik çalıştırıldığını söyledi. Yahyaoğlu, “İşçilerin sendikal mücadeleyi önlerine hedef olarak almaları lazım. Yoksa bu tür eylemler geçici mücadele yöntemleri” dedi.

  2010 yılında dünyanın en lüks oteli seçilen otel, Borçları nedeniyle icra yoluyla Halk Bankası’na satılan Mardan Palace Otel’in satış ihalesinin feshi için açılan dava devam ediyor.

  Kaynak: DHA