İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KENT » Menderes Türel alay ediyor: Antalya turist dolu

Menderes Türel alay ediyor: Antalya turist dolu

  Antalya  – Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğince düzenlenen (AESOB) “Esnaf ve sanatkarların Büyükşehir Belediyesinden beklentileri, sorunları ve çözüm yolları”  konulu “Esnaf Çalıştayı”na katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya’daki turist yoğunluğuna değindi.

  Anadolu Ajansı’nın haberine göre Menderes  Türel yaptığı konuşmada “2004’de ilk belediye başkanı olduğum dönemde de esnafın şikayeti vardı. 20 senedir esnaf turistin para bırakmadığını söylüyordu şimdi saat kulesinde, kale kapısında esnafın önü turist dolu.” dedi.

  AESOB BAŞKANI: ESNAFIN İŞLERİ AZALDI
  AESOB Başkanı Adlıhan Dere ise odaya kayıtlı 75 bin esnaf bulunduğunu söyledi. Adlıhan Dere, 2016 yılında beklenenden az sayıda turistin şehre gelmesi nedeniyle esnafın da işlerinin azaldığını belirtti. 

  İLK 10 AYDA 4,5 MİLYON KAYIP
  Antalya 2016 yılının ilk 10 ayında geçen yılın aynı dönemine göre 4,5 milyon turist kaybetti. Antalya’ya havayolu ile gelen yolcu sayısı geçtiğimiz yılın ilk 10 ayında 10 milyon 499 bin 158 kişiyken bu rakam bu yılın ilk 10 ayında 5 milyon 924 bin 116’ya düştü. Yüzde 43 kayıpla yılın ilk 10 ayını kapatan Antalya’da sadece Ekim ayı rakamları ise geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 22 oranında azaldı. Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, elde ettikleri bütün kazanımların büyük bölümünü kaybetme tehlikesiyle yüz yüze olduklarını söyledi. (Haber için tıklayın)