İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Muhittin Böcek’ten güzel haber

Muhittin Böcek’ten güzel haber

  Antalya Sokakları – Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Covid-19 teşhisiyle 57 gündür yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumunun “önceki zamanlara göre çok iyi” olduğunu açıkladı.

  Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, korona virüs (Covid 19)  nedeniyle halen üniversite hastanesinin yoğun bakım servisinde tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in son durumu konusunda bilgi verdi.

  Rektör Özkan, “Başkan Böcek’in durumu gayet iyi gidiyor. Biz memnunuz bu gidişattan. Enfeksiyon bulguları hala devam ediyor. Yavaş yavaşta olsa yemek yiyebiliyor. Yoğun bakımdaki bir hasta için hangi hasta olursa olsun yüzde yüz konuşmak çok da doğru olmuyor. Şu etapta gidişatı gayet iyi başkanımın. Doktor arkadaşlarımız kısa süre sonra detaylı bilgi verecekler” dedi.

  ENFEKSİYON DEVAM EDİYOR

  Başkan’ın sağlık durumu hakkında da Özkan, şöyle devam etti: “Herhangi bir sıkıntımız yok şu anda ama yoğun bakımdaki takibi gerekli. Daha servise alamıyoruz. Ateşleri oluyor arada enfeksiyon bulguları devam ediyor, onlarla mücadele ediyoruz. Daha önceki zamanlara göre durumu çok iyi, bu da bizi mutlu ediyor.”

  17 Ağustos’ta sosyal medya hesabından Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyuran Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in tedavisi önce özel bir hastanede yapılmıştı. 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınan Başkan Böcek, 24 Eylül’de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.