İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » TOPLUMSAL CİNSİYET » LGBTİ » LGBTİ öğrenciyi polise okul yönetimi bildirmiş

LGBTİ öğrenciyi polise okul yönetimi bildirmiş

  Antalya Sokakları Özel – Cinsel yönelimi sebebiyle kız lisesine nakli yapılmak istenen Deniz A.’nın öğretmeni Hürriyet Akdeniz’e verdiği ifadelerde okul yönetimi  tarafından polise başvurdukları ortaya çıktı. Antalya Sokakları’nın ulaştığı bilgiye göre okul yönetimi  Deniz A’nın velisi ile irtibat kurmadı.

  VELİYE HİÇBİR BİLGİ VERMEYEN OKUL İDARESİ EMNİYETE BİLDİRMİŞ
  Saime-Salih Konca Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören Deniz A.’nın cinsel yönelimi sebebiyle Borsa Kız Meslek Lisesi’ne naklinin yapılmak istenmesi haberleri üzerine yeni bilgiler ortaya çıktı. Antalya Sokakları’nın edindiği bilgiye göre Deniz A.’nın velisi geçtiğimiz günlerde Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube tarafından aranarak çağrıldı. Polisin Deniz A’nın velisi ile yaptığı görüşmede, ‘Deniz A.’nın bir takım eğilimleri olduğu, bunların geçici heves olabileceği’ konusunda uyardığı belirtildi. Hürriyet Akdeniz’e konuşan öğretmenin verdiği bilgiye göre Deniz A’nın cinsel yönelimi okul yönetimi tarafından polise bildirildiği ve okul içi davranışları sebebiyle nakil olmasını istediklerini belirtti.

  “NAKİL OLMASINI İSTEDİK”
  Deniz A.’nın öğretmenin Hürriyet Akdeniz’den Ceren Deniz’e verdiği ifadelerde “Çocuk moda tasarımı okumak istediğini söylediği için Borsa Kız Meslek Lisesi’ne nakil olması yönünde bir kanaat oluştu. Ama okul müdürü, çocuğa karşı hiçbir şekilde baskıda bulunmadı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yazılan yazı, çocuğun davranışlarıyla erkek öğrencilerin tepkisini çekmesinden kaynaklanıyor. Beden eğitimi öğretmeni ders sırasında kızların bir tarafa, erkeklerin diğer tarafa geçmesini istemiş. Bunun üzerine Deniz A.’da, ‘Ben kızların tarafına geçeyim mi?’ demiş. Bunu duyan erkek öğrenciler çok sinirlenmiş ve tepki göstermiş. Özellikle 11’inci ve 12’nci sınıflardaki çocukların Deniz’in bu davranışlarına karşı büyüyen bir öfkesi var. Biz bu olaydan sonra ‘Bu çocuk bari gitsin’ diyerek nakil olmasını istedik” şeklinde konuştu

  OKULDAKİ 5 ÖĞRENCİ KİMLİKLERİNİ GİZLEYEREK OKUYOR
  LGBTİ oldukları gerekçesiyle kimliklerini gizleyen öğrencilerden bahseden öğretmen, Deniz’in gizlemediği için sorun çıkarttığını ifade ederek şunlar şöyledi “Birkaç arkadaşı dışında çevresinde kimse yok. Şimdi daha mı iyi oldu? Kimseyi tercihinden dolayı yargılayamayız; ama bizim toplumumuz böyle. Çocuklar farklılıklara saygı duyması gerektiğini düşünmüyor ve öfkeleniyor. Bu şekilde herkes üzülüyor. Aslında okulda cinsel tercihi onun gibi olan en az 5 tane daha öğrenci var. Ama onlar gizlendikleri için sorun yaşamıyorlar. Kimse onlara ‘Niye böylesiniz?’ demiyor. Deniz kendini deşifre ettiği için sorun çıkıyor.”