İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » SAĞLIK » Niyazi Nefi Kara: Yaşlılarımız ve hastalarımız ticari meta olarak görülüyor

Niyazi Nefi Kara: Yaşlılarımız ve hastalarımız ticari meta olarak görülüyor

  CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı tarafından yanıtlanması istemi ile TBMM’ye verilen soru önergesinde bakım evlerinin denetimleri yer aldı.

  “RAPORLAR DA BİRİLERİNİN KORUNDUĞU İZLENİMİ OLUŞUYOR”
  İddiaların odağındaki bakım ve yaşlı evi hakkında daha önceden yapılan şikayetler olup olmadığı ve bu bakım evine yapılan denetimler ve hazırlanan raporların sorulduğu önergede Kara, “Bu görüntülerin ardından yaşlı ve bakım evlerinin denetimleri ve hazırlanan raporlar da birilerinin korunduğu izlenimi oluşuyor” dedi.

  “YAŞLILARIMIZ VE HASTALARIMIZ TİCARİ META OLARAK GÖRÜLÜYOR”
  Bakımevlerinde yaşanan vefatların da bu görüntülerin ardından soru işaretleri yarattığını belirten Kara, “Bir tek insanın bile ihmal nedeniyle hayatını kaybetmesi kabul edilemezken, yaşlılarımızın ve hastalarımızın ticari meta olarak görülerek ihmalkarlık nedeniyle vefat etmiş olma ihtimalleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Devletin kendini sorgulaması gerektiğini açıkça ortaya koymaktadır” ifadelerini kullandı.

  Bu görüntülerin ardından sadece Antalya’da değil tüm Türkiye’deki yaşlı ve bakım evlerinin ciddi denetim ve incelemelerden geçmesi gerektiğinin açık olduğunu söyleyen Kara, Türkiye genelince bu bakım evlerinde vefat edenler hakkında açılmış herhangi bir soruşturmanın olup olmadığını da öğrenmek istedi.