İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » GENÇLİK » Polisin ailelere yaptığı ‘uyarılara’ karşı Devrimci Liseliler’den basın açıklaması

Polisin ailelere yaptığı ‘uyarılara’ karşı Devrimci Liseliler’den basın açıklaması

  Antalya Sokakları – Dev-Lis(Devrimci Liseliler) 1 Mayıs’a katılmalarının ardından ailelerinin polis tarafından aranarak ‘uyarılmasına’ karşı bugün Eğitim-Sen Antalya Şubesi’nde basın toplantısı gerçekleştirdi.

  IMG_1776Dev-Lis’liler avukatları ve ailelerininde katılımıyla gerçekleştirdikleri basın açıklamasında polisin tehdit ve saldırılarına karşı mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti. “Ailelerimizi arayarak bizlere terörist diyenler IŞİD’e tırlarla mühimmat gönderen, bilim yuvası olması gereken okullarda kadınların tecavüze uğramasına ve intihar etmesine sebep olan, öğrencilerin stajda sömürülmesine ve katledilmesine sebep olan teröriste hizmet ettiklerini unutmasınlar” diyen Dev-Lisliler açıklamasına “Eşitlik, adalet, özgürlük mücadelesi yürütenler terörist değil, terörist halktan çaldığıyla saray yapanlardır” diyerek devam etti.

  Devrimci Liseliler açıklamalarını “Mücadelemizin, taleplerimizin liseliler ve halkın içerisindeki meşruluğu ‘Demokratik lise kavgamızı’ katlayarak büyütecektir” diyerek noktaladı.

  Basın açıklamasının ardından Avukat Hakan Evcin liselilere yönetilen bu tehditler karşısında ailelerinde tavrının önemli olduğunu ve öğrencilerin yürüttüğü mücadelenin demokratik ve meşru bir mücadele olduğuna vurgu yaptı. Aileler adına konuşan Leyla Bulut çocuklarının kötü bir şey yapmadıklarına inandığını ve arkalarında olduğunu ifade etti.

  Avukat ve ailelerin açıklamaları ardından basın toplantısı sona erdi.

  ya