İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » GENÇLİK » ÜNİVERSİTE » Rektörlükten Ali İsmail belgeseline engel

Rektörlükten Ali İsmail belgeseline engel

    Antalya Sokakları – Ali İsmail Korkmaz’ın doğum günü için gerçekleştirilecek film gösterimini Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü salon vermeyerek ve elektriği keserek engelledi.

    Akdeniz Üniversitesi’nde Ali İsmail Korkmaz’ın doğum günü için film gösterimi düzenleyen Öğrenci Kolektifleri, Rektörlüğün engeliyle karşılaştı. Rektörlüğün salon vermemesi nedeniyle gösterim açık alanda yapılmak istendi. Rektörlük öğrencilerin bu alternatifini, Olbia Çarşı’sındaki kafe ve topluluklara ‘buralardan elektrik verilmeyecek’ talimatıyla engellemeye çalıştı. Bir topluluğun  elektrik vermesi üzerine, topluluk odasının elektriği kesildi. Film gösterimini iptal etmek durumunda kalan öğrenciler; toplulukların ve çalışanların elektrik vermemeleri için tehdit edildiğini belirtti.12873584_624095764410930_1734958423_o

    Film gösterimini iptal eden Öğrenci Kolektifleri üyeleri, bir sonraki hafta jeneratör getirerek film gösterimini yapacaklarını söyleyerek öğrencilere çağrı yaptılar. Öğrenci Kolektifi üyeleri ‘Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür’ , ‘Ferman Rektörün üniversiteler bizimdir’ sloganlarıyla Olbia Çarşı’sından ayrıldılar.

     

    ya