İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » SAĞLIK » COVID 19 » Antalya’da ücretsiz maske çalışmaları

Antalya’da ücretsiz maske çalışmaları

  Antalya Sokakları – Toplu taşıma, market, pazar yeri ve toplu çalışılan işyerlerinde getirilen maske zorunluluğunun ardından,  maskenin parayla satışının yasaklandığını duyuruldu.

  Antalya

  Korona virüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarına maskesiz binilmemesi yönündeki kararın ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma kullanan vatandaşlara ücretsiz maske dağıtıyor.

  Konyaaltı

  Konyaaltı Belediyesi pazar yerleri girişinde, kavşak, cadde ve mahallellerde eldiven ve maske dağıtımı gerçekleştiriyor. Semih Esen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Değerli Konyaaltılılar. Maske dağıtımımız duyurulan noktalarda sürekli devam edecektir. Bu nedenle maske temin etmek için evden çıkmayınız. Dışarı çıkmak zorunda olduğunuzda dağıtım noktalarımız, Merkezdeki mahalle muhtarlıklarımızın önüne kurulacak standlar, Tahtakale Uluç, Sarısu ve Uncalı şubelerinin önü, Migros (Liman Mah), 5M Migros, Uncalı 2M Migros, Metro Market (Sarısu Mah), Carrefour (Uncalı Mah), 2M Migros (Hurma Mah) Çağlarsoy Market (Altınkum Mah) önü ve ana caddelerde mobil maske dağıtım araçlarından her zaman maske temin edebileceksiniz.” dedi.

  Muratpaşa

  Muratpaşa Belediyesi 250 kişilik ekiple ilçede bulunan tüm hanelere maske dağıtımına başladı.

  Kepez

  Kepez Belediyesi pazar yerlerinde ve hanelere maske dağıttıyor.

  Alanya

  Alanya Belediyesi ilk etapta dağıtılacak 50 bin maske için harekete geçti. Alanya Belediyesi’ne bağlı ekipler bugün ücretsiz maske dağıtımına başlarken sayının daha sonra 100 bine çıkarılarak dağıtıma devam edileceği açıklandı.

  Manavgat

  Manavgat Belediyesi ekipleri, kadınların çalıştığı maske üretim atölyesinde üretilen maskeleri halka ulaştırmaya başladı.

  E-Devlet

  20-65 yaş arası vatandaşlara dağıtılacak ücretsiz maskeler için başvurular e-Devlet’ten online olarak başlayacağı belirtildi. PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacak maskeler için vatandaşlara her hafta bir paket kotası olduğu belirtildi.

  İlçelerden gelen bilgiler doğrultusunda güncellemeler devam edecek.