İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » SAĞLIK » COVID 19 » Antalya’da 2 Başkan korona 3 Başkan izole

Antalya’da 2 Başkan korona 3 Başkan izole

  Antalya Sokakları – Antalya’da Büyükşehir ve Alanya belediye başkanları koronavirüs testlerinin pozitif çıkması nedeniyle tedaviye alınırken Konyaaltı, Manavgat ve Gazipaşa belediye başkanları ise kendilerini tedbiren izole etmiş durumda.

  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını Antalya’da belediye başkanlarını etkilemeye devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Covid 19 testinin pozitif çıkması üzerine dün hastanede tedavi altına alındı. Başkan Böcek, sağlık durumunu “Bugün yapılan testte koronavirüs sonucum pozitif çıktı. Şu an durumum iyi, moralim yüksek. Hastanede kontrol amaçlı izole durumdayım” diye duyururken, bu açıklamanın ardından Büyükşehir Belediyesi binasına girişler sınırlandırıldı.

  GAZİPAŞA VE MANAVGAT İZOLE

  Başkan Böcek’in koronaya yakalandığının açıklanmasının ardından Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz da tedbiren kendisini izole etti. Başkan Yılmaz, sosyal medya üzerinden bugün yaptığı açıklamada, “Sayın Muhittin Böcek ile yakın temasta bulunduğumdan dolayı doktor tavsiyesi üzerine kendimi izole etme kararı aldım” dedi.
  Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de dün yaptığı paylaşımda “Yaptırdığım Covid 19 ilk testimin sonucunun negatif çıkmasına rağmen, doktorlarımızın tavsiyesi üzerine tedbir amaçlı olarak birkaç gün daha siz değerli halkımızdan uzak kalacağız” diyerek kendisini izole ettiğini duyurdu.
  Konyaaltı Belediye Başkanı Başkanı Semih Esen, 14 Ağustos’ta sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Başkan Yardımcısı Şevket Korkut ile görüşmek için belediyeye gelen bir ziyaretçinin COVID-19 test sonucunun pozitif olduğunun ortaya çıkması üzerine doktorların tavsiyesiyle tedbir amaçlı olarak bir süre kendisini izole edeceğini belirtmişti.

  BAŞKAN YÜCEL POZİTİF ÇIKTI

  Babası Mehmet Yücel’in birkaç gün önce yapılan koronavirüs testi pozitif çıktığı için dün kendisini izole etme kararı alan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, bugün sosyal medya hesabından koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Başkan Yücel, mesajında “Değerli hemşehrilerim; yapılan tetkiklerin ardından Covid 19 test sonucum pozitif çıktı. Hastanede kontrol amaçlı izole durumdayım. Şu an durumum iyi. Koronavirüs kişi gözetmiyor” dedi.