İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Sürgün edilen öğretmen için İl Milli Eğitim önünde eylem

Sürgün edilen öğretmen için İl Milli Eğitim önünde eylem

  Antalya Sokakları- Antalya Kepez İlçesi Altınova Ruhi Sunar İlkokulu’nda görev yapan Eğitim-Sen İşyeri Temsilcisi Kadim Doğan’ın Kayseri Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu’na sürgün edilmesi üzerine Kadim Doğan’a destek ve sürgüne tepki eylemi gerçekleştirildi.

  Eğitim-Sen’in çağrısıyla Antalya İl Milli eğitim Müdürlüğü önünde gerçekleştirilen eyleme birçok parti ve kitle örgütü destek verdi. Barış akademisyenlerinin unutulmadığı ve sık sık mücadele ve dayanışma çağrılarının yapıldığı eylemde basın metnini Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk okudu.

  Kadim Doğan’ın sürgün edilmesinin hukuk dışı olduğunu belirten Öztürk “Kadim Doğan arkadaşımıza niçin soruşturma açıldı, bu soruşturma sonucunda neden sürgün edildi hiçbir açıklaması yok. açıklaması sadece iktidar gibi düşünmemek, antidemokratik, insanlık dışı uygulamalara karşı çıkmak; olsa olsa yasal haklarını kullanmaktır” dedi.

  Kadir Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Maarif Müfettişliği Başkanları da Ali Karakayalar da bizi ceza ve sürgünlerle yıldıramaz. Herkes bilmeli ki biz demokrasi, hukuk, eşitlik, adalet, kardeşlik ve barış mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz.”

  “ADALET BİR GÜN HERKESE LAZIM OLUR”

  IMG_2407Basın açıklamasının ardından konuşma yapan Kadim Doğan, “Mücadelemiz barış emek ve demokrasi mücadelesidir. Mücadelemiz çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakma mücadelesidir. Bu mücadelenin onuru hepimizin. Bu uğurda gelecek her türlü baskıyı göğüsleyeceğiz. Bu ülkede barış içinde demokrasi içinde özgür eşit ve kardeşçe yaşayacağız. Kazanan biz olacağız. Kaybedenler hukuksuzluğu hukuk haline getirenler demokrasiyi ayaklar altına alanlar hak ve özgürlükleri çiğneyenler bu ülkede farklı seslere tahammül edemeyenler olacaktır. Kaybedenler ortada bir suç yokken beni ve arkadaşlarımı çocuklarımızdan ailelerimizden ve öğrencilerimizden ayırmaya çalışanlar olacaktır. Adalet bir gün herkese lazım olur sözünü bizlere bu cezaları verenlere hatırlatmak istiyorum” dedi.

  Oturma eyleminin ardından etkinlik sona erdi.
  ya