İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » ÇOCUK » Tacizci öğretmene 800 yıl hapis cezası isteniyor

Tacizci öğretmene 800 yıl hapis cezası isteniyor

  Antalya – Antalya’da 27 ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunan sınıf öğretmeni Mahmut A.K.’nın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında savcılık mütalaası açıklandı. Tacizci öğretmenin, 27 çocuğa karşı işlenen “nitelikli cinsel istismar” suçundan 800 yıla kadar hapsi istendi.

  Antalya’nın Kepez ilçesindeki bir ilkokulda meydana geldiği belirtilen olayla alakalı Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 11. celsesi bugün görüldü. Bugünkü duruşmaya tutuklu sanık Mahmut A.K. SEGBİS ile katılırken, mağdur veliler, Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi vekili, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekilleri ile taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

   27 ilkokul öğrencisine taciz ettiği iddialarını kabul etmeyen Mahmut A.K., “Mağdurların iddia ettiği yer sınıf ortamıdır. Bir sürü öğrencinin olduğu ortamda böyle olaylar olamaz.” dedi.

  Sanık Mahmut A.K.’nın avukatı da iddiaların hayatın olağan akışına aykırı olduğunu belirterek savunmasını gerçekleştirdi.

  27 İLKOKUL ÖĞRENCİSİNİ TACİZ EDEN ÖĞRETMENE 800 YIL

  Duruşmanın savcısı açıkladığı mütalaada, sanık Mahmut A.K’nın 27 çocuğa “nitelikli cinsel istismar” suçunu işlediği kararına vardığını belirterek tacizci öğretmenin 800 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

  Duruşma ertelenirken, duruşma salonunda bulunan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği de çıkışta açıklamalarda bulundu. Dernek adına basına açıklama yapan Hilal Özlem Çağlar, bir an önce ihtisas mahkemelerinin kurulmasını istediklerini iletti.