İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KENT » TİP Antalya örgütü: Ulaşım zamları geri alınmalıdır

TİP Antalya örgütü: Ulaşım zamları geri alınmalıdır

  Antalya – Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 Ağustos’tan itibaren geçerli olacak toplu ulaşım fiyatlarındaki zamlara bir tepki de Türkiye İşçi Partisi Antalya örgütünden geldi. TİP Antalya örgütü yaptığı açıklamada “Faturanın emekçilere kesilmeye çalışılmasını kabul etmiyoruz” dedi.

  BORÇ YÜKÜ EMEKÇİNİN ÜZERİNE YIKILAMAZ
  Yapılan açıklamada “31 Mart Yerel Seçimleri sonucunda ülkenin birçok noktasında olduğu gibi AKP/Saray Rejimi Antalya’da da kaybetmiş ve seçim sonucunda belediye el değiştirmiştir. Yerel Seçimlerle birlikte göreve gelen CHP’li belediye, AKP’den devraldığı borç yükünü ağır ekonomik şartlar altında yaşayan işçinin, emekçinin, öğrencinin, emeklinin üzerine yıkamaz! Belediyeyi zarara uğratan kişi ve kurumlar hakkında derhal suç duyurusunda bulunmak ve belgeleri kamuoyuyla paylaşmak Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin görevi ve sorumluluğudur.” denildi.

  Ulaşım hizmetinin ücretsiz sunulması gerektiği vurgulanan açıklamada “Ulaşım, kamusal bir hizmettir. Bu hizmetin halka ücretsiz ve nitelikli sağlanması mümkündür. Ücretsiz olarak sağlanması gereken bu hizmete Antalya Büyükşehir Belediyesi ve UKOME kararına istinaden zam yapılması, ulaşımı emekçiler açısından daha ağır bir yük haline getirmektedir.” şeklinde belirtildi.

  ZAMLAR GERİ ALINMALIDIR
  Açıklamanın sonunda “Açlık sınırının dahi altında kalan asgari ücretle geçinmenin mümkün olmadığı, maaşlarımızın anında eridiği, işsizliğin büyük ölçüde artış gösterdiği, hali hazırda ticarethaneye çevrilen okullarda öğrencilerin zor şartlar altında öğrenim görme mücadelesi verdiği bir kriz döneminde faturanın emekçilere kesilmeye çalışılmasını kabul etmiyoruz! Kabul etmeyeceğiz! Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi bu yanlıştan derhal vazgeçmelidir! Ulaşım zamları derhal geri alınmalıdır!” denildi.

   

  Etiketler: