İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » TOPLUMSAL CİNSİYET » KADIN » Büşra Hemşire’ye cinsel saldırı tehdidinde bulunan Kaan Altınok Antalya’da gözaltına alındı

Büşra Hemşire’ye cinsel saldırı tehdidinde bulunan Kaan Altınok Antalya’da gözaltına alındı

  Antalya – Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın aşure gönderdiği Büşra Hemşire’yi tehdit eden Kaan Altınok, Antalya’da gözaltına alındı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya paylaşımıyla kendisinden aşure isteyen Büşra Hemşire ve çalışma arkadaşlarına aşure yolladı. Başkan Yavaş’ın, Büşra Hemşire ile olan karşılıklı mesajlarını paylaşmasının ardından Kaan Altınok isimli saldırgan, Büşra Hemşire’yi cinsel saldırı ile tehdit etti.

  Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), söz konusu kişinin gözaltına alındığını ve hakkında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

  EGM’DEN AÇIKLAMA

  Emniyet Genel Müdürlüğü “Sosyal medyada bir hemşireye karşı hakaret ve tehditte bulunan @SKaanaltnok1 rumuzlu hesabın yöneticisi Süleyman Kaan Altınok isimli şahıs, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gözaltına alınmış olup hakkında adli işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  SES: “BÜŞTA HEMŞİRENİN YANINDAYIZ”

  Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası’nın (SES) Merkez Yönetim Kurulu da bir açıklama yayımlayarak şunları kaydetti:

  Kaan Altınok isimli bu kişi hakkında derhal gerekli işlem yapılmalı ve tweette etiketlenen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sorumluluk hissederek bu işin takipçisi olduğunu beyan etmelidir. Biz sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak kadına yönelik taciz, tecavüz ve her türlü şiddete karşı her zeminde mücadelemizi yürütüyoruz ve yürütmeye de devam edeceğiz. Sağlık emekçileri yalnız değildir. Büşra Hemşirenin yanındayız.

  MANSUR YAVAŞ’TAN SUÇ DUYURUSU

  Mansur Yavaş, söz konusu kişi hakkında suç duyurunda bulunduğunu duyurmuş, “İyi niyetle bizden talepte bulunan kızımız Büşra’ya hakaret eden kişiler hakkında hem şahsım hem de Büşra adına Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Kadınların korunmaya değil, korunmaya ihtiyaç duymadığı bir geleceğe ihtiyacı var” ifadelerini kullanmıştı.