İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Validen talimat: Belediyedeki cemaatçileri bulun

Validen talimat: Belediyedeki cemaatçileri bulun

    Antalya Sokakları – Antalya Valisi Münir Karaloğlu belediye bünyesinde cemaat mensubu olup olmadığının başkanlar tarafından bildirilmesini talep etti. 19 ilçe belediye başkanına yazı yazarak, çalışanlar arasında bulunan cemaatçilerin bildirilmesini isteyen valiye 19 ilçeden biri 22, diğeri 3 ve biri de 1 cemaatçi çalışanı olduğu bilgisi verildi. Vali Karaloğlu geçtiğimiz gün katıldığı televizyon programında belediye başkanlarını işaret ederek şöyle konuştu;

    ‘BELEDİYENİZDEN BİRİ ÇIKARSA SİZİ DE SORUŞTURURUZ’
    ‘Bir belediye başkanı 3 bin çalışanım var ama bende FETÖ mensubu yok’ diyor. Allah Allah… Bu örgüt, ‘Hiç buraya uğramayalım’ diye senin belediyeni özel mi seçmiş?.. Tekrar tüm belediyelere yazı yazdık. Dedik ki, ‘Biz size yazı yazdık ama siz bizi anlamadınız galiba’… Ben tekrar her bir belediye başkanımız ile birebir telefonla da görüştüm. Dedim ki, ‘Arkadaşlar, siz herhalde devletin ciddiyetinin farkında değilsiniz. Siz herhalde diyorsunuz ki; ‘biz belediyeyiz, siyaset yapıyoruz, niye kötü olalım.’ Ya böyle bir şey olmaktan çıktı. Kusura bakmayın. Bakın yarın devam eden soruşturmalarda, istihbari çalışmalarımızda belediyenizde birileri çıkarsa bu kez ‘Belediyemizde yoktur, ben tertemizim’ diyen sizi ve arkadaşlarınızı biz alıp soruşturmak zorunda kalırız. ”

    ‘BELEDİYE BAŞKANI HAFİYELİK Mİ YAPACAK?’
    Vali Karaloğlu’nun, ‘Belediyemizde yoktur, ben tertemizim diyen sizi ve arkadaşlarınızı biz alıp soruşturmak zorunda kalırız’ sözlerine ise tepkiler geliyor. Muratpaşa Belediyesi’nin vali tarafından ‘3 bin kişilik belediye çalışanı’ ifadesiyle hedefe koyulmasına ilişkin görüş aldığımız bir meclis üyesi, Belediye Başkanı’ndan hafiyelik mi yapması isteniyor diyerek tepki gösterdi. ‘Belediyede 3 bin personel çalışıyor, 5 yılda bir değişen belediye başkanı kimin neci olduğunu nereden bilecek, dedikoduya ispiyona göre mi? Valinin kimseyi suçlamaya hakkı yok, kendisini savcı yerine koyuyor, burada suç içeren herhangi bir şey bulunmuyor. Bu kadar kaosun içinde olacak şey mi şimdi bu saçmalık. Emniyet ailelerimizin adresine kadar biliyor, gidip soruştursunlar, başkan nereden bilecek’ ifadelerine yer verdi.