İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Valilik yasakladı, türküler susmadı

Valilik yasakladı, türküler susmadı

  Antalya Sokakları – Antalya Valiliği tarafından, bugün Antalya Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleşecek Grup Yorum konserinin yasaklanmasına karşı türküler söylenip halaylar çekildi.

  Yasaklamaların aslında AKP’nin halk korkusu olduğunu vurgulayan Grup yorum üyesi Bahar, “Son bir yıldır hemen hemen bütün konserlerimiz yasaklanıyor. Tabi bu AKP’nin halka yönelik olan saldırılarının çeşitli uygulamalarından bağımsız değildir. Halka uyguladığı baskı kadar halkın sesini o oranda bastırmaya çalışıyor. Yasakların bu kadar fazla artmasının sebebi de halkın politikleşmesidir. Bir şeylerin farkına varmasıdır” dedi.

  13293234_10204756026579068_8913037_n

  Bahar açıklamasında, konserlerde adaletli bir düzenin, adaletli bir yaşamın, hakkın, hukukun, eşitliğin ve kardeşliğin propagandasının yapıldığına dikkat çekti.

  Propagandanın ifade özgürlüğüne girdiğini vurgulayan Grup yorum üyesi, “AKP, propagandayı suç ilan ediyor. Bu tamamen yasa dışı bir şey. Kendisi nasıl meydanlarda yapıyorsa, tabi ki bizde düşüncelerimizi söyleyeceğiz ve yapacağız. ” ifadelerini ekledi.

  Konserlerin yasaklanmasına yönelik olarak Fırat Kıl, bir konser yasaklanırsa bin konser yapılacağını söylerken “. Bizim yerimiz meydanlardır yasakları tanımıyoruz. Halkın sanatını yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

  da*, sk