İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » EĞİTİM » Valilikten ‘Laiklik Mitingi’ yasağı

Valilikten ‘Laiklik Mitingi’ yasağı


  Antalya-
  Antalya Valiliği, KESK’in çağrısıyla 29 Mayıs’ta kentte düzenlenecek laiklik mitingini, “ülkemizde meydana gelen terör saldırıları ve toplumda oluşan hassasiyet dikkate alındığında provokatif eylem ve olaylar meydana gelebileceği” gerekçesiyle yasakladı.

  antalya_valiligi_laiklik_mitingi_yasak_karariValilik açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

  “Ülkemizde meydana gelen terör saldırıları ve toplumda oluşan hassasiyet dikkate alındığında provokatif eylem ve olaylar meydana gelebileceği, “Laik Eğitim ve Laik Yaşam, İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz” konulu yürüyüşe katılacaklar da dahil kişilerin huzur ve güvenliğinin, kamu güvenlik ve düzeninin bozulmasına sebebiyet verebileceği değerlendirilerek, söz konusu “Laik Eğitim ve Laik Yaşam, İş Güvencemizden Vazgeçmeyeceğiz” konulu yürüyüş ve akabindeki basın açıklaması 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 15. Maddesi çerçevesinde uygun görülmeyerek ertelenmiştir.”

  KESK, yarın (25 Mayıs) Antalya Bölge İdare Mahkemesi’ne kararın yürütmesinin durdurulması için başvuru yapacak. Ayrıca yarın 18.30’da, Attalos Meydanı’nda Antalya Valiliği’nin yasak kararına karşı basın açıklaması gerçekleştirilecek.

  Kaynak: Sendika.Org