İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Yemekte adaletsizlik: Yüzde 66 zam

Yemekte adaletsizlik: Yüzde 66 zam

    Antalya Adliyesi’nde misafirler için 6 TL olan yemek ücreti yüzde 66 zamla 10 TL’ye yükseldi. Aynı menünün 3 farklı fiyatla satılması tepkilere yol açtı.

    Yaklaşık 1000 kişinin görev yaptığı adliye binasındaki öğle yemeğinin fiyatları 20 Nisan’dan itibaren değişti. Adliye personeli için 3 TL’den 4 TL’ye çıkartılan ücret, adliyede görev yapan diğer kamu kurumlarından gelen memurlar için 5 TL’ye yükseltildi. En fazla artış ise misafir yemek ücretlerine yapıldı. Misafirler için yemek ücreti yüzde 66 zamla 6 TL’den 10 TL’ye yükseldi.

    “YEMEK FİYATLARI ADALETSİZ”

    Adliye yemekhanesindeki aynı yemeğin birden farklı tarife üzerinden satılması ise tepkilere yol açtı. 20 Nisan 15 Mayıs tarihleri arasındaki 18 günlük yemek kartı için 90 TL ödeyen bir memur, “Ben adliye dışındaki bir kuruma bağlı, ancak adliyede görevlendirilen bir kamu çalışanıyım. Adliyenin kendi personeline başka, bize başka, misafire başka fiyat tarifesi uygulanıyor. Menü aynı ama fiyat farklı. Adalet dağıtılan kurumda yemek fiyatlarında da adaletin sağlanması en büyük arzumuz” diye konuştu.