İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » TOPLUMSAL CİNSİYET » KADIN » Zorla bindirdiği otomobili falezlere sürdü, genç kadının hayatını çaldı

Zorla bindirdiği otomobili falezlere sürdü, genç kadının hayatını çaldı

  Antalya – Muratpaşa ilçesinde, 19 yaşındaki Yavuzhan Geboloğlu, 20 yaşındaki Gizem Şolpan’ı saçından sürükleyerek zorla bindirdiği otomobili yaklaşık 50 metre yükseklikteki falezlerden denize sürdü. Aracın 50 metrelik falezlerden düşmesiyle 20 yaşındaki Gizem Şolpan hayatını kaybetti.

  Olay, saat 21.30 sıralarında Şirinyalı Mahallesi Eski Lara Yolu’nda meydana geldi. Yavuzhan Geboloğlu ve Gizem Şolpal araçla falezlerin yanındaki boş araziye geldi. Gizem Şolpal bir süre sonra otomobilden inip uzaklaşmak istedi.
  Yavuzhan Geboloğlu genç kadına zor kullanarak gitmesine engel oldu. Kadının saçlarından sürükleyerek araca zorla bindirmesinin ardından direksiyona geçen Yavuzhan Geboloğlu, görgü tanıklarının ifadelerine göre genç kadının araçtan inmesine de izin vermedi. Araca zorla bindirilen Gizem Şolpal, çevredekilerden yardım istedi.

  Aracın direksiyonunda bulunan Yavuzhan Geboloğlu, hızla falezlerden denize doğru sürdü. Yaklaşık 50 metre yükseklikten uçan otomobil, denize ulaşmadan kayalıklara düştü.

  Görgü Tanığı: “Kızın Saçını Tutuyordu Kız Kendini Kurtaramadı”

  Olayı gören görgü tanığı Yaşar Akpınar yaşananları şöyle anlattı:

  “Genç arkadaş alana girdi. Bir tur attı. Döndü gidecek bir yer bulamadı. Biz de ağacın altında oturuyorduk. Bizim yanımızdan hızlı geçince toza buladı bizi. Bizde bağırdık bizi toza buladın diye.

  Tek kapılı bir araçtı. Hızla aracı sürerken bir boşluk buldu ve aracı uçuruma sürükledi. Aracı uçuruma sürükleyince orada bulunan ağaçlar ve beton var. Betona vurunca araç yukarıya doğru bir kalktı.

  Ondan sonra da zaten aşağıya düştü. Araç 70-80 km hızla gidiyordu. Arabanın kapısı açıktı. Kız kendini kurtarabilirdi ancak genç erkek kızın saçını tutmuştu. Saçını tuttuğunu gördük biz. Müdahale etme şansımız zaten yoktu. Ağacın altında oturuyorduk biz. Anlık olunca bizde şaşırdık.”

  Olayı görenlerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri geldi. Aracın denizde olduğunu gören ve aracın olduğu noktaya ulaşamayan ekipler, deniz polisi ve Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı’ndan yardım istedi.

  Denizden botla olay yerine ulaşan ekipler, Gizem Şolpal ve Yavuzhan Gebeloğlu’nun yaşamını yitirdiğini belirledi. Ekipler Gizem Şolpal’ın cenazesini araçtan çıkartırken, bota alarak Kaleiçi Yat Limanı’na getirdi. İncelemeden sonra Şolpal’ın cesedi Antalya Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

  Kurtarma ekipleri daha sonra yeniden olay yerine gelerek Yavuzhan Geboloğlu’nun cesedini çıkarmaya çalıştı, ancak araç içerisine sıkışan cesedi çıkaramayan ekipler, deniz vinçi çağırdı.

  Yaklaşık 2 saat sonra olay yerine gelen deniz vinci aracı denizden çıkartarak, Kaleiçi Yat Limanı’na getirdi. Yavuzhan Geboloğlu’nun cesedinin araca sıkışmasından dolayı itfaiye ekipleri aracı keserek 19 yaşındaki gencin cesedini çıkardı.

  Geboloğlu’nun cesedinin araçtan çıkarılmasının ardından olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını sürdürdü. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ceset, morga gönderildi.

  Etiketler: