MANŞET SOKAK

Antalya oyları için sokakta: #HayırDahaBitmedi

YSK’nın aldığı usulsüz kararlara tepki gösteren Antalyalılar bugün sokağa çıktı

Antalya Sokakları – Başkanlık Sistemi’nin oylandığı 16 Nisan günü gerçekleşen referandumda YSK’nın aldığı usulsüz kararlara tepki göstermek için ‘Antalya Gençliği Hayır Diyor’ un çağrısıyla Antalya halkı bugün sokağa çıktı

18043036_402316200154413_1131576489_o“SANDIKTA KAZANDIĞIMIZI KAYBETTİREMEZLER”
YSK’nın aldığı usulsüz kararlara tepki göstermek için bugün (19 Nisan) Attalos Meydanı’nda toplanma çağrısı yapıldı. Protesto öncesi  kent merkezin bir çok noktasına onlarca polis konuşlandırıldı. Yüzlerce kişinin katıldığı protestoda açıklamada bulunan Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç “2 bucuk milyon mühürsüz oyu da Yüksek Seçim Kurulu kararıyla yasal ilan ettiler geçerli ilan ettiler. Kendilerini bir puan farkla ‘Evet’i kazandı ilan ettiler.” dedi.  En çok mühür hırsızlığının Kürt kentlerinden yapıldığını vurgulayan Kutay Meriç “Bir takım haritalar yayınlandı, en çok mühür hırsızlığı nerede yapılmış, Kürt kentlerinde, Güneydoğu’da.  Yayınlanan videolarda açık şekilde kullanılan ‘Evet’ oyları nereden? Biri Muş, biri Urfa’dan Yani tezgah oraya kurulmuş Bizim sandıkta kazandığımızı hileyle hurdayla hırsızlıkla kaybettiremezler” şeklinde konuştu.

“TEK ADAM DAYATMASINI KABUL ETMİYORUZ”
Basına verilen açıklama metninde “Yaşamlarımıza, haklarımıza, yaşadığımız ülkeye, demokrasi mücadelemize sahip çıkmak için son üç aydır Hayır’ı nerede savunduysak orada sokaklarda, mahallelerimizde, iş yerlerimizde, kent meydanlarında Tek Adam yönetimi dayatmasını kabul etmediğimizi göstereceğiz.” denildi.

Protesto sırasında sık sık “Hayır Bitmedi,  Daha Yeni Başlıyor, Antalya Hayır’ına Sahip Çık” sloganları atılarak, Hayır oyu çıkan kentlerin isimleri söylendi. Açıklama sonrası  sloganlarla Kapalıyol’a yürüyen kitle bir süre  sonra polis tarafından engellendi. Sloganlar atan kitle eylemi sonlandırdı.

You may also like