KÜLTÜR-SANAT MANŞET SOKAK

ARTOROS çalıştayı sona erdi

Ormana Active ve Abdullah Nevzat Özgüven Vakfı işbirliğiyle düzenlenen ARTOROS Turizm Kültür Sanat Çalıştayı, İbralı’da sona erdi.

Antalya- İbradı Belediyesi, Ormana Active ve Abdullah Nevzat Özgüven Vakfı işbirliğiyle düzenlenen ARTOROS Turizm Kültür Sanat Çalıştayı, 4. gününün ardından sona erdi.

Muammer Aksoy Kültürevi’nde yapılan açılışa İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Ormana Active Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Özgüven’in yanı sıra çok sayıda vatandaş da katıldı. Sergi açılışının ardından sanatçılar ve organizasyona destek verenlere plaket verildi.

İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, ARTOROS meşalesinin her yıl büyüyerek yanmaya devam edeceğini söyledi. İbradı’nın bir sanat köyü olmak için emin adımlarla ilerlediğini vurgulayan Başkan Küçükkuru, “Çalıştayla sanat Torosların zirvesine taşındı. Sanat sokaklarda, çalıştay alanlarındaki etkinliklerle halkla iç içe girdi. Son yıllarda yaptığımız kültür sanat organizasyonları, İbradı’yı bir sanat köyü olma yolunda emin adımlarla götürüyor” dedi.

SANAT VE HALK BÜTÜNLEŞTİ 

İbradı’da 100’e yakın sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen çalıştay, 4 gün sürdü. Sanatçılar, Ormana Bildire Parkı ve İbradı Çarşı Meydanı başta olmak üzere ‘Arapastık Kestanesi’, Yörük Ali Konağı, Muammer Aksoy Kültür Evi, Ürünlü ve Ormana sokaklarına kurdukları atölyelerde resimden müziğe heykelden, el sanatlarına birçok sanat dalında Workshop grupları oluşturarak sanatlarını halkla bütünleştirdi. Çalıştay boyunca geceleri belgesel ve fotoğraf sunumları yapıldı, şiir ve müzik dinletileri de yapıldı.

Kaynak: DHA

 

You may also like