MANŞET SOKAK

BES: “OHAL değil demokrasi istiyoruz”

OHAL kapsamında Büro Emekçileri Sendikası üyelerine yönelik baskılar için BES Genel Başkanı Fikret Aslan’ında katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

Antalya Sokakları- OHAL kapsamında Büro Emekçileri Sendikası üyelerine yönelik baskılar için BES Genel Başkanı Fikret Aslan’ında katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi. Sendika binasında yapılan basın toplantısında, “15 Temmuz darbe girişimi sonrası süreci adeta fırsata çeviren AKP/Saray rejimi ilan ettiği, OHAL’e paralel olarak tüm muhaliflere savaş ilan etmiştir” denildi.
Çıkarılan KHK’ların birçoğunun emekçilere yönelik bir saldırı olduğunun altı çizilen açıklamada, “AKP’ye biat kamu emekçisi ön koşulu haline getirilirken, biat etmeyenler için ‘bugün git yarın gelme’ dönemi başlamıştır. Kamu emek.ileri somut bir fiile dayandırılmadan açığa alınmakta, işten atılmakta ve tutuklanmaktadır.

OHAL BAHANESİYLE KEYFİ TUTUKLAMA
“AKP/Saray rejiminin üyemiz Nihat Akkaya nezdinde tüm tutuklu KESK üyeleri üzerinde uygulanan bu keyfiyeti kınıyor ve üyelerimizin bir an önce serbest bırakılmasını talep ediyoruz” denilen açıklamada, Merkez Denetleme Kurulu üyesi olan Akkaya’nın keyfi olarak tutuklandığı ve hala duruşmasının gerçekleşmediğine dikkat çekildi ve Antalya Şube Yönetim Kurulu üyesi Güven Türkay’ın sosyal paylaşımları nedeniyle işine son verildiği hatırlatıldı.

14694663_1096272350480053_1323538532_n

Yapılan toplantıda son olarak,  15 Ekim’de Ankara’da gerçekleşecek olan mitingde OHAL’in kaldırılması talep ettikleri dile getirilerek, “Demokrasi, barış, laiklik, eşitlik ve adalet istiyoruz” denildi.

pi-da

 

 

 

You may also like