KADIN MANŞET SOKAK

Eğitim-SEN’den “Kadın Kadına Özgürlük” oyunu

Eğitim-SEN Antalya Şubesi Tiyatro Topluluğu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Konyaaltı Cemevi’nde kadın temalı tiyatro oyunu düzenledi. “Kadın kadına Özgürlük” adlı oyuna ilgi yoğundu.

Antalya Sokakları – Eğitim-SEN Antalya Şubesi Tiyatro Topluluğu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Konyaaltı Cemevi’nde kadın temalı tiyatro oyunu düzenledi. “Kadın kadına Özgürlük” adlı oyun, hapishanedeki kadınların yaşantılarının anlatıldığı oyunda ilgi yoğundu.

Hapishanedeki kadınları canlandıran oyun kadınların sıkıntılara dikkat çekti. Hapishanedeki kadınların hayallerini anlatan oyunda, özgürlük hayalleri kurup ve özgür olduktan sonra dışarıda neler yapacaklarını canlandırıldı.

Kimi kocasının iftiraları yüzünden kimi hükümeti/sistemi eleştirdiği için ve kimi de  haksız yere tutuklanan kadınların sıkıntılarını dile getiren oyun,  izleyicide özgür kalıp dışarı çıktıklarında da bir şeyin farketmeyeceğini algısı yarattı.

Oyun,ihraçlar, adaletsizlik, töre, çocuk istismarları, kadın cinayetleri gibi konulara değinerek varolan düzeni eleştirdi. Eğitim-SEN Kadın Sekreteri Gülçin Keser Balık’ın oyunculara karanfil dağıtmasıyla tiyatro etkinliği sona erdi.

mt,şk

You may also like