MANŞET SOKAK

Lise öğretmeni sınıfta saldırıya uğradı

Antalya Şehit Jandarma Serkan Çölkesen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Murat Kederoğlu bir öğrencinin velisi ve yanında bulunan üç kişi tarafından saldırıya uğradı.

Antalya- Antalya Şehit Jandarma Serkan Çölkesen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Murat Kederoğlu bir öğrencinin velisi ve yanında bulunan üç kişi tarafından saldırıya uğradı.

Antalya Şehit Serkan Çölkesen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni Murat Kederoğlu bu gün sabah dersin başlamasından sonra sınıfa geç gelen bir öğrencisi derse geç geldiği gerekçesi ile derse almayarak dışarı çıkmasını istedi. Bunun üzerine dışarı çıkan öğrenci bir süre sonra yeniden derse girmek istediğini belirterek içeri girdi. Murat Kederoğlu aynı gerekçeleri söyleyerek öğrenciyi derse almaması üzerine öğrencinin babası ve üç kişi ile tekrar okula dönüp, okulda bulunan güvenlik görevlisini de tehdit ederek sınıfa girip öğrencilerin önünde Murat Kederoğlu’nu saldırdı.

“ÖĞRETMENİ İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇABASI”
Polisin okula çağrılması ile öğrencinin babası ve yanında bulunan 3 kişi gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Olay hakkında konuşan, Murat Kederoğlu ‘’Bu olay hakkında davacı olmadım, fakat bana saldırarak öğrencilerimin gözü önünde beni darbeden şahıslar hakkında kamu davası açıldı. Ben bu tür saldırıları kınıyorum. Biz öğrencilerimize bir şeyler öğretmek için varız. Bana ve başka meslektaşlarıma yapılan bu saldırı yanlış, çok yanlış’’ diye konuştu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Eğitim-SEN Antalya Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Taşkın ‘’ Öğretmenimize yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırılar AKP tarafından uygulanan öğretmeni itibarsızlaştırma çabalarının bir sonucudur. Bizler Eğitim-SEN olarak öğretmenin siyasi yönüne bakmadan kendisi ile her türlü hukuki destek de dâhil olmak üzere yanında olduğumuzu belirtmek için okula giderek, okul müdürü ve yetkililere geçmiş olsun dileklerimizi ilettik’’ dedi.

Kaynak: Evrensel Gazetesi

You may also like