MANŞET SOKAK

Yapımı devam eden ilkokulun imam hatip olmasını veliler protesto etti

Antalya’nın Kızıltoprak Mahallesi’nde yapımı süren ilkokulun, İmam Hatip olarak değiştirilmesine veliler tepki göstererek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Antalya- Kızıltoprak İlkokulu olarak yapılmakta olan binanın birden bire İmam Hatip larak değiştirilmesine veliler tepki göstererek, basın açıklaması gerçekleştirdi. Okulun İmam Hatip olarak değiştirilmesine tepki gösteren veliler, dilekçe toplamaya başlarken, bugün saat 18.00’de basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında veliler yapımı süren okulun İmam Hatip olmasını eleştirerek, “Mahallemizin ilkokula olan ihtiyacı açıktır. Bölgeye en yakın olan okul Nadire Ali Oğuz Konuk İlkokulu’nda çocuklarımız 40-45 kişilik sınıflarda eğitim öğretim görmekte ve servis araçlarına mahkum kalmaktadır” denildi.

unnamed_11_4

Yapılan açıklamada veliler, çocukların okuluna dokunulmamasını istedi ve “Herkes eşit şekilde ulaşabileceği eğitimi alsın, çocuklarımız hak ettiği şekilde eğitim alsın, geleceğe güvenle baksın” ifadelerine yer verildi.

Son olarak yapılan açıklamada, “Biz veliler talep var masalıyla oldu bittiye getirilmek istenen sürecin takipçisi olacağımızı buradan herkese duyurmak istiyoruz” denildi.

Kaynak: Sol Haber

You may also like