İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » DOĞA » Alakır için adalet talebi

Alakır için adalet talebi

  Antalya Sokakları- Antalya Kumluca ilçesinde bulunan Alakır Vadisi yeni bir HES inşaatı ile yüz yüze. Alakır vadisi üzerine ardı ardına planlanmış 8 adet HES’ten 4 tanesi bitmiş durumda. Başlatılmak istenen yeni HES için Alakır Nehri Kardeşliği Alakır için adalet talebiyle bugün Attalos Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi.

  Alakır Nehri Kardeşliği adına basın açıklaması yapan İnci Bilgiç “Alakır vadisine 4 adet HES yapılarak buranın dengesi bozuldu. Diğer 4 HES projeside yapılırsa vadide bulunan tüm canlıların yaşam kaynağı olan Alakır Nehri tamamen borulara hapsolacak. Bu vadideki bütün canlılarla birlikte yok olmasına neden olacak” dedi.

  “ALAKIR VADİSİ BİR HES’İ DAHA KALDIRAMAZ”
  HES’lerin yarattığı yıkımların durdurulmasını talep eden İnci Bilgiç, “Toplam üretimleri bir AVM’nin tüketimini bile karşılamayan bu HES’lerin yarattığı yıkımların bir an evvel durdurulması ve yargının aldığı karara acilen uyulmasını talep ediyoruz. Yargı kararlarına uymayarak doğal zenginliklerimizin göz göre göre yok edilmesinin mesuliyeti bu idarecilerin sırtlarında hayatları boyunca taşıyacakları bir yük olacak. bu hukuksuzluğa göz yumanlar elbet sebep oldukları tüm yıkımların sorumluluğu ile yüzleşmek zorunda kalacaklar” dedi.

  Basın açıklamasının ardından kitle müzik yaparak Kaleiçi’ne yürüdü. Yürüyüşün ardından eylem sona erdi.

  ya