İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Emek ve Demokrasi Güçleri 10 Ekim anma programını açıkladı

Emek ve Demokrasi Güçleri 10 Ekim anma programını açıkladı

  Antalya Sokakları- 10 Ekim Emek, Demokrasi ve Barış Mitingi’nde meydana gelen ve 101 barış elçisinin hayatını kaybettiği terör saldırısının üstünden bir yıl geçti. Ankara Garı Katliamı’nın ilk yıldönümünde Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri Eğitim Sen Antalya Şubesi’nde düzenlediği basın toplantısında anma programını açıkladı.
  ankara-aciklama

  KESK Dönem Sözcüsü Mustafa Ayar’ın okuğu basın metninde katliamda kamu görevlilerin ihmalinin olduğuna değinerek, “10 Ekim Katliamı’nın ardından bir yıl geride kalmak üzere. Geride kalan bir yıl zarfında katliamda kamu görevlilerinin ağır ihmalinin olduğunu gördük. Katliamın bilindiği halde engel olunmadığına tanık olduk. Hazırlanan iddianamenin katliamda ihmali olanlara dokunmadığını gördük. Tüm bu adaletsizliklere rağmen adalet arayışımızdan vazgeçmiş değiliz. 10 Ekim Ankara Katliamı’nın peşini bırakmayacağız” dedi. Ayar “Bu vesileyle Barış Karanfili yoldaşlarımızı, kardeşlerimizi, canlarımızı saygıyla ve minnetle anıyor, bize miras bıraktıkları eşitlik, özgürlük, demokrasi, barış mücadelesi bayrağını yükseltme sözümüzü yineliyoruz” dedi ve katliamın birinci yılında hayatını kaybedenlerin bir dizi etkinlikte Antalya’da anılacağını duyurdu.

  Anma programı ayrıntıları;

  9 Ekim Pazar
  16.00- Konyaaltı Cemevi Korkmaz Tedik Salonu (Emek ve Demokrasi Güçleri)

  10 Ekim Pazartesi
  12.30- Akdeniz Üniversitesi Merkezi Yemekhane önü (Üniversite Öğrencileri)
  18.30- Cumhuriyet Meydanı (Emek ve Demokrasi Güçleri)
  20.00- Kızılarık Cemevi “Kerbela’dan Ankara Katliamı’na Yitirdiğimiz Canları Anıyoruz” Söyleşi-Mehmet Gündoğdu- Kutay Meriç, Ağıtlar-Seyfettin Yıldırım-Süleyman Demir (Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı çağrısı)

  ya