MANŞET SOKAK ÜNİVERSİTE

İsrafil Kurtcephe Akdeniz Üniversitesi’nden atıldı

Açığa alınan Akdeniz Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kurtcephe memuriyetten atıldı

Antalya – Hakkındaki soruşturmalar nedeniyle 12 Kasım 2015 tarihinde YÖK tarafından açığa alınan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) eski Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe memurluktan atıldı. 5 Mayıs tarihinde Ankara’da toplanan YÖK Genel Kurulu’nun, haksız işe alma başta olmak üzere hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle bu kararı aldığı öğrenildi.

AÜ Rektörlüğü’ne 2008 yılında atanan ve 7 yıl bu görevi sürdüren 57 yaşındaki Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe görev süresinin bitimine 6 ay kala görevden alınmıştı. YÖK tarafından gerçekleştirilen soruşturmanın ardından memurluktan uzaklaştırıldı.

TEMMUZ’DA SEÇİM VAR
Öte yandan Akdeniz Üniversitesi’nde rektörlük seçim takvimi de belli oldu. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “YÖK Başkanlığı’nın 6 Mayıs 2016 tarihli yazısı ile üniversitemizde yapılacak rektör adayı belirleme seçimine ilişkin tarih 13 Temmuz 2016 Çarşamba olarak belirlenmiştir” denildi. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü için şu ana kadar Prof. Dr. Mustafa Ünal, Prof. Dr. İbrahim Demir, Prof. Dr. Muharrem Certel, Prof. Dr. Hüseyin Basım, Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Prof. Dr. İsmail Boztosun, Prof. Dr. Nevzat Çevik adaylığını açıkladı.

Kaynak: sabah.com.tr

Benzer Yazılar