İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » Gaziantep katliamına Emek ve Demokrasi Güçleri’nden tepki

Gaziantep katliamına Emek ve Demokrasi Güçleri’nden tepki

  Antalya Sokakları –  Antalya Emek ve Demokrasi Güçleri, Gaziantep’te yaşanan bombalı saldırıya tepki için basın açıklaması yaptı. Attalos Meydanı’nda toplanan kitle, “Katledildik” yazılı pankart açtı.

  Kitle adına basın açıklamasını okuyan Mustafa Ayar, “Umudu, yaşama sevincini ölümle teslim almaya çalışan bu karanlık zihniyet, tarih boyunca hep yenilmeye mahkum olmuştur; bir kez daha yenileceğine olan inancımız tamdır” dedi.

  Katliamın bağıra bağıra geldiğini söyleyen Ayart, .Devletin 10 Ekim’le ilgili hazırladığı iddianamede IŞİD’in kürt düğünlerini kana bulamak için “Emir”lerinden izin istediği bilgisinin yer aldığını kaydetti.

  Gaziantep katliamının, daha öncekiler gibi Suriye yangının parçası olduğunu vurgulayan ayar, “Ülkemizi cihatçılarla kol kola Suriye savaşının parçası haline getiren AKP iktidarı, daha öncekiler  gibi bu katliamın da sorumlusudur” dedi.

  Gaziantep’ibn , AKP’nin bilgisi dahilinde, göz göre göre IŞİD’in Türkiye’deki merkez üssü haline getirildiği ifade edilirken,  “IŞİD çeteleri Gaziantep’de devlet  desteğiyle, aleni biçimde örgütledi, mahallelerde hakimiyet kurdu. Paris katliamı sonrasında Gaziantep’de kutlama yapan IŞİD’e göz yumanlar, bu ülkeye ve halka karşı işledikleri suçlarının hesabı verecektir” denildi.

  Mustafa Ayar açıklamayı şu sözlerle sürdürdü.; “Suriye ve ülkemizde dökülen her damla kanda AKP ile birlikte ABD emperyalizminin de sorumluluğu vardır. Suriye’yi etnik ve mezhepsel temelde parçalayan, iç savaşı kışkırtan ABD emperyalizmi bölgemizden ve ülkemizden defedilmediği sürece de bu kan akmaya devam edecektir”.