İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » GENÇLİK » LİSE

LİSE

Konyaaltı sahilinin yağmalanmasına karşı gençlik bir araya geldi

  Uzun yıllardır Antalya’nın gündeminde olan ve birçok tartışmaya neden olan Konyaaltı Boğaçayı Projesi’nin hayata geçirilmeye başlanması üzerine, Antalya Gençliği projeyi tartışmak ve ortaya çıkacak olumsuz sonuçlara karşı mücadele programı hazırlamak için bir araya geldi

  İzmir Marşı yasağına Antalyalılardan protesto

   İzmir Marşı’nın Alanya Lisesi’nde fiili olarak yasaklanması üzerine bugün protesto eylemi gerçekleştirildi. Alanya Lisesi’nin önünde toplanan çok sayıda vatandaş hep birlikte İzmir Marşını söyledi.

   Alanya Lisesinde İzmir Marşı yasağı

    Antalya’nın Alanya ilçesinde okullarını bir müzik yarışmasında temsil etmek üzere prova yapan bir grup öğrenci İzmir Marşı’nın seslendirince, okul yönetimi rahatsız oldu. Bir yönetici, öğrencileri “Bu marş siyasal bir marş, söylemeyin” diye uyardı.

    Antalya’da “Hayır diyen gençler” buluştu: Karar ve söz veriyoruz, hayır kazanacak!

     Antalya’da “Başkanlığa Hayır Diyen Gençler Buluşuyor” forumu Kızılarık Cemevi’nde üniversiteli, liseli ve mahalleli birçok gencin katılımıyla gerçekleşti. Referandum sürecine dair konuşmaların ve önerilerin yapıldığı üç oturumluk forumda üniversite, lise ve mahalle komitelerinin kurulması kararınında yer aldığı 10 maddelik bir sonuç bildirgesi çıkarıldı.