İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » EĞİTİM » Güzelobalı velilerden çağrı: İmam Hatip değil, Ortaokul istiyoruz

Güzelobalı velilerden çağrı: İmam Hatip değil, Ortaokul istiyoruz

  Antalya Sokakları –  Güzeloba’da yapımı tamamlanan Güzeloba Ortaokulu’nun, İmam Hatip olarak açılacağının duyurulması üzerine Güzeloba’da yaşıyan velilerden tepki geldi. Veliler tarafından yapılan açıklamada “Çocuklarımızın, laik, bilimsel eğitim almaları için okullarımızın İmam Hatip Okullarına, sınıflarımızın İmam Hatip sınıflarına dönüşmemesini istiyoruz” denildi.

  İMAM HATİPLERE MECBUR BIRAKMAK AÇIKLANAMAZ
  Yapılan açıklamada “Mahallemizin Ortaokulu  olarak inşaatı başlatılan bina, İmam Hatip Ortaokulu yapıldı.
  Antalya’nın en büyük mahallesi olan Güzeloba’nın temel ihtiyacı İmam Hatip Değil, Ortaokuldur. Çünkü mevcut Güzeloba İlkokulu ve Ortaokulu aynı bnada ve ikili eğitim verilmektedir. Bundan kaynaklı zorlukların sonucunda eğitim başarısı düşüktür.
  Mevcut okulda 2000 çocuğumuz ikili eğitim ile yetinmek zorunda kalırken, öğrencisi olmayan okul açmak, velileri çeşitli baskılarla İmam Hatip Okulları’na mecbur bırakmak nasıl açıklanabilir?” denildi.

  Açıklamanın devamında “Öte Yandan çocuklarımızı İmam Hatip Ortaokulu’nun içine taşıyacaklarını söylüyorlar. Bu durum okulumuzda veliler, öğrenciler ve öğretmenler arasında inanan-inanmayan, ibadet eden-etmeyen gibi tehlikeli ayrıştırıcı ve kutuplaştırıcı etkiler yaratacaktır. Çocuklarını imam olarak yetiştirmek isteyen veliler için çok sayıda İmam Hatip Okulu vardır. İmam Hatip isteyenler istediği her yerde kayıt yaptırabilir ama biz adresimiz dışında bir okula kayıt yaptıramayız.” şeklinde belirtildi

  DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ
  Açıklama “Bizim talebimiz 28 derslikli Güzeloba ORtaokulu öğrencilerinin hiç dağılmadan yeni binada eğitimlerine devam etmeleri ve yeni okulun Güzeloba Ortaokulu olarak açılmasıdır. Çocuklarımızın, laik, bilimsel eğitim almaları için okullarımızın İmam Hatip Okullarına, sınıflarımızın İmam Hatip sınıflarına dönüşmemesini istiyoruz. Başlattığımız kampanyamıza Güzeloba Pazar yerinde kurduğumuz stantlarımıda imza vererek destek olabilirsiniz.” şeklinde sonlandırıldı.

  Yorumlar kapalı.