İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » KENT » Muratpaşa Belediyesi ilçedeki tüm hanelere maske dağıtacak

Muratpaşa Belediyesi ilçedeki tüm hanelere maske dağıtacak

  Antalya Sokakları – Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada bugün itibariyle toplu ulaşım, pazar yeri, market ve toplu çalışılan iş yerlerinde maske kullanımının zorunlu olacağı açıklamasının ardından,  Muratpaşa Belediyesi ilçedeki tüm hanelere maske dağıtacağını duyurdu.

  Tayyip Erdoğan’ın toplu alanlarda maske kullanımını zorunlu hale getirilmesi açıklamasının ardından maskesi olmayan vatandaşlar, maske temini yollarını düşünmeye başladı. Stokların az olduğu, tek kullanımlık maskelerin 3 Türk Lirası olduğu bu durumda, zorunlu maske uygulamasının nasıl başlatılacağı merak konusu oldu.

  137 BİN HANEYE MASKE

  Muratpaşa Belediyesi maske alamayan ve bulamayan vatandaşlar için maske dağıtacağını duyurdu. Muratpaşa Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada “Muratpaşa Belediyesi olarak ilçemizde yaşayan 510.000 komşumuzun sorumluluğunu üzerimize alıyoruz. 137.000 haneye yeteri kadar maske dağıtımı tarafımızdan bu sabah itibariyle başlatılmıştır. Bir hafta içinde tamamlamayı hedefliyoruz.” denildi.

  MURATPAŞA 13 BİN ADET SİPERLİKLİ MASKE DAĞITTI

  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) devam eden yüz koruyucu siperlikli maske üretim çalışmalarına katıldı. Günlük 2 bin 500 civarında bir üretime ulaştıklarını belirten Başkan Uysal, 13 bin 850 maskenin başta sağlık çalışanları olmak üzere risk taşıyan meslek gruplarına dağıtıldığını söyledi.

  HEDEF GÜNLÜK 3 BİN ÜRETİM

  Bu mücadelede boşluk hissedilen her noktada Muratpaşa Belediyesi olarak var olmaya çalıştıklarını belirten Başkan Uysal, şunları söyledi: “Fark ettik ki, yüz koruyucu siperlikli maske ihtiyacı da çok yoğun. Hep beraber bütün öğretmenlerimiz ile birlikte belediyemiz bünyesinde bulunan eğitimci arkadaşlarımızla üretime giriştik ve o boşluğu doldurmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin her yerinden talep var. Bütün hastanelerimizden, sağlıkla ilgili çalışan her yerden talep var. Sağlık çalışanlarımıza bir katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu
  bize. Günlük üretimde 2 bin 500’ü yakaladık 3 bine ne doğru gidiyoruz. Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar.”