İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » POLİTİKA » MHP’nin Kaş, Alanya ve Serik teşkilatları feshedildi

MHP’nin Kaş, Alanya ve Serik teşkilatları feshedildi

  Antalya – Son olağanüstü kurultay’da muhalefet adaylarını destekleyen Antalya’nın Alanya, Kaş ve Serilk ilçe teşkilatları ve yönetim kurulu, Genel Merkezin kararıyla feshedildi. Görevden almaların devam edeceği ve Antalya’da beş ilçe teşkilatının daha görevden alınacağı öne sürüldü.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin imzalı kararda, “Parti tüzüğümüzün 52. ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden Başkanlık Divanı tarafından tüzüğümüzün 34. maddesine göre Alanya İlçe Teşkilatı yönetim kurulunun feshine karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

  İlçe Başkanı Hilmi Er, gazetecilere yaptığı açıklamada, fesih kararının kendilerine ulaştığını söyledi.

  Yazısıyla görevden alındıklarını belirten Er, “Arkadaşlarımızla istişareden sonra gerekirse açıklama yaparız.” dedi.

  KAŞ İLÇE TEŞKİLATI

  Antalya’nın Kaş ilçesinde MHP ilçe teşkilatı yönetim kurulu, Genel Merkezin kararıyla feshedildi.

  Kaş MHP ilçe yönetimi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye muhalif olan ve korsan yapıldığı belirtilen kongreye katıldıkları gerekçesiyle feshedilerek görevden alındı.

  MHP Kaş İlçe Başkanı İsmail Şah Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, yönetim kurulu üyeleriyle görevden alındığını söyledi.

  Yönetim kuruluna, belediye meclis üyelerine, kendilerini destekleyen tüm delege ve üyelere teşekkür eden Yılmaz, “Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar kırıldık, sadece başka baharda çiçek açmak için yapraklarımızı döktük. Mücadelemiz son nefes ve milliyetçi Türkiye, Turan’a kadardır.” dedi.

  SERİK İLÇE TEŞKİLATI
  Antalya’nın Serik ilçesinde MHP ilçe teşkilatı yönetim kurulu, Genel Merkezin kararıyla feshedildi.

  Serik MHP ilçe yönetimi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye muhalif olan ve korsan olarak yapıldığı belirtilen kongreye katıldıkları gerekçesiyle feshedilerek görevden alındı. İlçe Başkanı Hüseyin Yılmaz’ın yerine feshedilen yönetimin muhasip üyesi Ahmet Ali Coşkun atandı.

  MHP Antalya İl İdare Amiri Sadık Saçma ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Ekşi, Yılmaz’dan karar defteri, üye kayıt defteri, gelen evrak-giden evrak defteri ile demirbaş defterini teslim aldı.

  Görevden alınan Yılmaz gazetecilere yaptığı açıklamada, Tüzüğün 52 ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden “korsan kongre” olarak tanımlanan 19 Haziran’da kayyum heyetinin yaptığı kongreye katıldıkları gerekçesiyle görevden alındıklarını ifade etti.

  Genel merkezin takdirine saygı duyduklarını belirten Yılmaz, “Tüm makamlar için yenilenme ve değişimden yanayım. Yeni başkan olarak atanan Ahmet Ali Coşkun’a ve yönetimdeki arkadaşlara başarılar dilerim.” dedi.

  Etiketler: