İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » TOPLUMSAL CİNSİYET » KADIN » Muratpaşa Belediyesi’nden kadınlara ücretsiz bisiklet eğitimi

Muratpaşa Belediyesi’nden kadınlara ücretsiz bisiklet eğitimi

    Antalya Sokakları- Muratpaşa Belediyesi, kadınların bisiklet kullanımının yaygınlaşması için eğitim programları başlattı. Kurslar Salı günleri Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nun bahçesinde ve her Perşembe Soğuksu Yaşlı Evi’nin de bulunduğu Bayındır Parkı’nda 14.00 – 16.00 saatleri arasında yapılıyor.

    Soğuksu Yaşlı Evi’nde düzenlenen kursta 63 yaşında bisiklete binmeyi öğrenen emekli öğretmen Şerife Karzan, Soğuksu Yaşlı Evi’ne üye olmasıyla birlikte hayatında birçok şeyin değiştiğini anlattı. Mahallesinde düzenlenen sabah sporunu kaçırmadığını, belediyenin sağladığı olanaklarla düzenli yüzme sporu yaptığını kaydeden Karzan, “Bu yaşımda bir de bisiklete binmeyi öğrendim. Bu etkinlikler çok güzel” dedi.

    KURS GÖNÜLLÜ EĞİTMENLER TARAFINDAN VERİLİYOR
    Eğitmen Antalya Bisiklet Derneği Başkanı (ANTBİSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Sağdur, eğitmenlerin kurslarda tamamen gönüllük esasıyla katıldığını belirterek,”60 öğrencimiz var. Talep çok fazla ama tamamen gönüllük esasıyla yaptığımız için çok fazla öğretici bulamıyoruz. 10’ar kişilik gruplar halinde 60 kişiyle sınırlandırdık” diye konuştu.

    Kaynak: Ajanslar