İçeriğe geç
Ana sayfa » MANŞET » SOKAK » TOPLUMSAL CİNSİYET » KADIN » Zeytinköy’e Kadın Emeği Merkezi

Zeytinköy’e Kadın Emeği Merkezi

  Muratpaşa Belediyesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi ile birlikte, Zeytinköy bölgesinde ikamet eden kadınlar için özel proje hazırladı. 4 kurum tarafından işbirliği ile hazırlanan Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi Projesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan da (BAKA) hibe desteği almaya hak kazandı.

  Kadınlar üretecek

  Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi Projesi, Doğuyaka, Gebizli ve Yeşildere gibi Zeytinköy bölgesindeki mahallelerde ikamet eden kadınlara, el becerilerini eğitimle geliştirip, belgelendirme, ekonomik değeri olan cazip ürünler üretip, yıl boyunca gelir elde etme olanaklarını sunacak. Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi, Muratpaşa Belediyesi tarafından Gebizli Mahallesi’nde inşa edilecek.

  Kadın Eğitim ve Danışma Merkezi olacak

  Zeytinköy Kadın Emeği Eğitim Merkezi, projenin bitiminde ise, Muratpaşa Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Kadın Eğitim ve Danışma Merkezi olarak hizmet vermeye devam edecek. Muratpaşa Belediyesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şubesi ile birlikte, Zeytinköy bölgesinde daha önce, çocuk gelinler, kadına şiddet, kadın hakları konusunda bilinçlendirme çalışması da yapmıştı.

  ‘Yaşam standartını yükselteceğiz’

  Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Antalya Şube Başkanı Ayla Yüksel ile projeyi görüşen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’da yaşayan her bireyin yaşam standartını yükseltmeye kararlı olduklarını söyledi. Başkan Uysal, “Bölgedeki tapu sorunlarını çözdük. Yol açma çalışmalarımız sürüyor. Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezimizin inşaatı sürüyor. Kalıcı hizmetler, Zeytinköy bölgemizi olumlu yönde etkiliyor” dedi.