GENÇLİK MANŞET SOKAK ÜNİVERSİTE

“Mezuniyet Pankartı Gözaltıları” protesto edildi

Akdeniz Üniversitesi ve İletişim Fakültesi öğrencileri mezuniyet töreninde açılan pankart gerekçesiyle gözaltına alınan 6 kişi için basın açıklaması düzenledi.

Antalya Sokakları –  Akdeniz Üniversitesi mezuniyetinde “Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya” destek için pankart açtıkları gerekçesiyle gözaltına 6 öğrenci için bugün basın açıklaması düzenlendi. Çağdaş Gazeteciler Derneği Antalya şubesi’nde düzenlenen açıklamaya İletişim Fakültesi ve Akdeniz Üniversitesi öğrencileri ile gözaltındaki öğrencilerin aileleri katıldı.

Yapılan açıklamada üniversitelilerin Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için özgürlük istediklerine vurgu yapılarak
“Daha birkaç gün önce onlar özgürlük isterken şimdi arkadaşlarımızın özgürlüğünü isteme sırası bize gelmiştir. Yarın bir gün bizi de alsalar inadına özgürlük diyecek mutlaka başkaları da olacaktır.” denildi.

Açıklama “Bir kez daha dile getiriyoruz ki gözaltındaki arkadaşlarımız serbest bırakılana kadar “İnadına Özgürlük” mücadelemiz devam edecektir. Açlık grevinin 97’nci günündeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya özgürlük! Onlara destek olduğu için gözaltına alınan arkadaşlarımız Dilan ESEN, Mehmet ALPSOY, Rıdvan SEVEN, Onur DURDAĞI, Selimcan ALABAY Musa BADUR’a özgürlük!” şeklinde sonlandırıldı.

Fotoğraflar: Gençlik Muhalefeti

Benzer Yazılar