KADIN MANŞET SOKAK

AKP Antalya milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, mecliste kadın vekillere saldırdı

Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıakanın Başkanlık görüşmeleri sırasında kendini kürsüye kelepçelemesi üzerine AKPliler kadın vekillere saldırdı.

Antalya Sokakları – Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, TBMM Genel Kurulu’nda anayasa değişikliği teklifinin ikinci tur görüşmeleri yapılırken, kendisini Meclis kürsüsünde mikrofona kelepçeledi.

TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı, Aylin Nazlıaka’nın kendisine söz verilmeden kürsüye geldiğini belirterek, oturuma ara verdi. Nazlıaka’nın kelepçeli eyleminin ardından Meclis’te tartışma yaşandı. Aranın ardından oturumu açan Bahçekapılı, Nazlıaka’nın eyleminin devam etmesi üzerine oturuma tekrar ara verdi.

Daha sonra kürsü etrafında toplanan AKP’li kadın milletvekilleri Nazlıaka’ya saldırdı. Mikrofon söküldü. Saldırıda CHP’li Şafak Pavey ve HDP’li Pervin Puldan yere düştü. Saldırının ardından Puldan revire kaldırılırken, Nazlıaka’nın bileğindeki kelepçe muhalefet kulisinde söküldü.

Saldırı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Gökcen Özdogan Enç’in, geçtiğimiz günlerde de ‘Köpek Giremez’ yazılı afiş ile fotoğraflanmıştı.

“MHP’Lİ SEÇMENE MESAJ VERMEK İÇİN BU EYLEMİ YAPTIM”
TBMM Genel Kurulu’nda kendisini kürsüye kelepçeledikten sonra AKP’li vekillerin saldırısına uğrayan Aylin Nazlıaka ve Şafak Pavey, yaşadıklarını anlattılar.

Genel Kurul’dan çıkartılan Nazlıaka, “Acı olan bana müdahale edenler AKP’li kadın vekillerdi. Oysa Cumhuriyetten önce biz kadınlar yok sayılıyorduk, oy bile veremiyorduk. Onların da bizlerin de Meclis’te olmasını sağlayan Cumhuriyet rejimini değiştirmeye çalışıyorlar. Saçlarımı çektiler, Şafak Hanım yere düştü. Ben orada özellikle MHP’li seçmene mesaj vermek, dikkatlerini çekmek için bu eylemi yaptım” ifadelerini kullandı.

Pavey ise “Gözleri dönmüş şekilde hepimize saldırdılar. Bu saldırı Anayasa geçtikten sonra bizlere yapacaklarının ayak izlerini gösteriyor. Ben kürsünün oradaydım. AKP Antalya milletvekili Gökçen Özdoğan Enç önce vurmak istedi. Araya HDP vekili Burcu Çelik Özkan girdi. Onun saçlarını çektiler. Enç, beni itti, yere düştüm. Diğer vekili saçından sürüklediler. Gözleri dönmüş gibi hepimize saldırdılar. Zaten görüntülerde de bunları göreceksiniz” diye konuştu.

‘Başkanlığa Hayır’ tarafından yayınlanan  videoda saldırı anı görüntülendi.

Benzer Yazılar