KADIN SOKAK YAŞAM

Alanya’dan bir kadın haykırıyor: ‘Öldürülürsem katilimi bilin’

Alanya’da yaşayan 22 yaşındaki K.Y. adlı genç kadın, aylardır eski erkek arkadaşı S.D. tarafından darp edildiğini, ölüm tehditleri aldığını ancak birçok kez şikayette bulunmasına rağmen Jandarma’nın bu kişi hakkında hiçbir işlem yapmadığını belirtti.

Geçen sene 2014’de tanıştığı S.D.’nin ayrıldıktan sonra kendisini darp ettiğini, evine zorla girdiğini, parasını çaldığını yazan K.Y. tüm çabalarına güvenlik güçlerinin görevlerini yapmamasından şikayetçi oldu.

Bu nedenle bir blog açarak hikayesini paylaşan genç kadın, “Bu yazıyı buraya yazmamın bir ikinci nedeni ise, eğer bugün evden dışarı markete giderken, sokakta öldürülürsem ya da yine darp edilirsem ve eve gelemeden, morga gidersem, beni öldüren katilimi bilin, çünkü defalarca gittiğim Jandarma karakolu beni ciddiye almadı ve bana yardım etmedi” ifadelerini kullandı.

Günlerdir evden dışarı çıkamadığını, geçen hafta apartmanının önünde darp edildiğini yazan, K.Y., Kamera kayıtlarına rağmen Jandarma’nın S.D.’nin ifadesini dahi almadığını vurguladı.

Genç kadın şöyle isyan etti: “Kendisinden ayrılmama rağmen benim peşimi bırakmıyor. Beni dışarıda darp ediyor, hakaretler ve tehditler ediyor, evime zorla giriyor, beni rehin alıyor evimde, taciz ediyor, telefonumu ve paramı çalıyor, kapıyı açmadığım için, kapımın önüne işeyip gidiyor. Artık tahammül edemiyorum hiçbir şeye. Jandarma bana yardım etmiyor. S.D. denetim serbestlikte olduğu için ve haftanın birkaç günü karakola gidip imza attığı için, oradaki komutanları tanıdığı için, ona kimse bir şey demiyor.”

İnşallah hak ettiğin yere, bir kapalı ceza infaz kurumuna gidersin

K.Y. şikayet dilekçelerini ve S.D.’nin kendisine yaptığı işkenceleri kronolojik sırayla yayınlayarak, son olarak şunları söyledi: “Sana hakkımı helâl etmiyorum ve yaptığım tüm iyi şeyleri de zaten Allah biliyor, Allah rızası için yaptım, sen değerini kıymetini bilmesen de olur. İnsan aylarca kaldığı, yemek yediği evin kapısının önüne defalarca işer mi? Ben çok yapıcı bir insan oldum hayatımda, seni topluma kazandırmaya çalıştım. Hırsızlık yapma, kimseyi dolandırma, sinirli olma, hakaret etme, iyi bir insan olman için çok mücadele verdim ama sen asla değişmezsin. İnşallah hak ettiğin yere, bir kapalı ceza infaz kurumuna gidersin.”

Kaynak: diken.com.tr

Benzer Yazılar