MANŞET SOKAK

Antalya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yöneticisi gözaltına alındı

Antalya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yöneticisi Atakan Eren gözaltına alındı

Antalya Sokakları – Antalya’da bu sabah Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yöneticilerinden Atakan Eren gözaltına alındı.

Atakan Eren’in evine baskın yapan polis bilgisayarına ve cep telefonuna el koydu. Çallı’daki emniyet binasına götürülen Eren’in yanında avukatı ve arkadaşları olduğu bildirildi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi bir açıklama yayınlayarak Atakan Eren’in gözaltına alınmasını protesto etti ve serbest bırakılmasını istedi.

ATAKAN EREN SERBEST BIRAKILSIN!

AKP iktidarı kurmuş olduğu zulüm düzenine itiraz eden bütün kesimleri davalarla, gözaltılarla, tutuklamalarla, çeşitli baskılarla ve tehditlerle sindirmeye çalışıyor. AKP İktidarının bu baskıcı uygulamalarından derneğimiz de fazlasıyla payını almaktadır. Yöneticilerimize ve üyelerimize bugüne kadar çeşitli gerekçelerle davalar açıldı. Birçok yoldaşımız gözaltına alındı. Halen cezaevlerinde tutuklu bulunan birçok yoldaşımız var. AKP iktidarının örgütümüze dönük saldırılarına bugün bir yenisi daha eklendi. Önceki dönem Genel Başkan Yardımcımız Atakan EREN sabah saatlerinde sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek evi basıldı ve gözaltına alındı. İktidarın bu keyfi ve hukuksuz uygulamasını protesto ediyoruz. Dün olduğu gibi bugün de derneğimiz hiçbir baskıya ve tehdide boyun eğmeyecektir. Sonuna kadar Atakan Eren yoldaşımızın yanında olacağız. Yolumuz Pir Sultan Abdal’ın yoludur. Korkmayacağız, sinmeyeceğiz, teslim olmayacağız.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi

Gelişmeleri aktaracağız…

Benzer Yazılar