KÜLTÜR-SANAT SOKAK

“Barış için; okumak lazım” temalı kitap fuarı bugün açıldı

Antalya Sokakları – Konyaaltı Belediyesi tarafından altıncısı düzenlenen “Barış için; okumak lazım” temalı kitap fuarının açılışı bugün gerçekleşti. Bu yıl altıncısı organize edilen kitap fuarında ilk gün Ayşe Kulin, Bilal Şimşir ve daha bir çok yazarın katılımı ile söyleşi ve imza etkinliği yapıldı.IMG_4199

Kitap fuarı boyunca bir çok isim Antalyalılarla buluşacak. 18 Ekim’e kadar sürecek olan kitap fuarının yarınki programında Hayko Bağdat ve İhsan Eliaçık gibi isimler yer alacak.

 

Kulin, “Mecliste oturan erkek milletvekillerinin her biri hayatlarında 10 kitap okumuş olsalardı Türkiye bambaşka olurdu” 

IMG_4210

Konyaaltı Belediyesi’nin “Barış için; okumak lazım” kitap fuarının açılışı sonrası Ayşe Kulin’in imza günü yapıldı. Antalya Sokakları’na konuşan  Ayşe Kulin  fuarın konusuna yönelik olarak, “Tema harika. Hakikaten inanıyorum, şuan mecliste oturan erkek milletvekillerinin her biri hayatlarında 10 kitap okumuş olsalardı Türkiye bambaşka olurdu. Ama okumayacaklardır, okumuyorlar ve sadece kendi açılarından görüyorlar. Romanlar bakış açılarınızı geliştirir, size yaşamadığınız hayatları da getirir, empati duygularınızı arttırır” dedi.

Haber: Demet Acar- Dilara Açikyildiz
Fotoğraf: Demet Acar
Kitap fuarının programı : http://www.konyaaltikitapfuari.com/?goto=program

Benzer Yazılar